Kullanmadığınız Giysileri Gardıroptan Çıkarıp Hayata Yer Açın

Kullanmadığınız Giysileri Gardıroptan Çıkarıp Hayata Yer Açın

Rent the Runway, özel günlerde yalnızca bir kez giyilen giysileri başkalarıyla paylaşıp gardıropları yaşam alanına dönüştürmek istiyor.

Bundan 8 yıl önce kurulan New York merkezli startup Rent the Runway, ilk bakışta ülkemizdeki bazı eşya paylaşım veya alım-satım girişimlerine benzese de özel günlerde giysi kiralama konseptiyle onlardan farklılaşıyor. Yalnızca balo, düğün ve partilerin dışına çıkmayı başaran bu konsept, üyelik sistemiyle çalışıyor.

“What Will You Do With Your Closet When You Rent The Runway?” adını taşıyan 30 saniyelik reklam filminde startup, tüketicileri arasında yer alan kadınların gardıroplarında yer kaplayan ve yalnızca 1 kere kullanıp daha sonra bir daha yüzüne bakmadığı giysileri başkalarının kullanımına sunarak dolapları bambaşka alanlara dönüştürmeye davet ediyor. Gardıropları ofise, karaoke odasına, spor odasına dönüşen halleri gardırop için ayrılan alanın daha yaratıcı bir şekilde kullanılabileceğini gösteriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← King Ev Aletleri'nden Instagram Stories Oyunu Kediler, Uzun Süre Geçse Bile Sahiplerinin Sesini Tanıyabilir mi? →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.