KIA Benim Maceram ODD Ödülleri’nde Yarışıyor!

Ajans Haberleri, Haberler 03 Ara 2014
KIA Benim Maceram ODD Ödülleri’nde Yarışıyor!

KIA Türkiye, gerçekleştirdiği Instagram kampanyası “Benim Maceram” ile ODD Ödülleri’ne aday oldu.

KIA Türkiye ve Sosyal Medya Ajansı LimonSocial geçtiğimiz bahar aylarında Instagram üzerinden gerçekleştirdiği “Benim Maceram” projesi ile Otomotiv Distribütörleri Derneği Ödülleri’nde Yılın Dijital ve Sosyal Medya Uygulaması Ödülü için yarışıyor.

Benim Maceram projesi ile KIA Sportage’ın macera tutkunu yönünü onu şehirden koparmadan ama  içindeki genç ruhu da ön planda tutarak anlatmanın yolunu arayan ajans, bu senenin en popüler mecrası olan Instagram’ı ve onun vazgeçilmezi fenomenleri bir araya getirdi.

Limonsocial, proje kapsamında yoğun takipçi sayısına sahip 4 Instagram ünlüsü onderkoca, kyrenian, docthefeelgood ve kardinalmelon ile çalıştı. Fenomenler 4’er gün boyunca KIA Sportage ile Antalya, Bozcaada, Alaçatı ve Amasra’yı gezerek hem otomobili deneyimledi, hem de Sportage’ı en güzel halleriyle fotoğrafladı. Onlar Sportage ile maceralarını paylaşırken KIA takipçilerinden de kendi maceralarını Instagram’da KIA’yı mentionlayarak paylaşmaları istendi. Proje sonunda 4 KIA takipçisi daha çok fotoğraf çeksin diye Canon fotoğraf makinesi ile ödüllendirildi.

 
Proje sonunda #benimmaceram hashtag’i ile kullanıcılar tarafından 5.496 fotoğraf paylaşıldı. Fenomenlerin paylaştığı fotoğraflar 356.924 beğeni, 5.002 yorum aldı. KIA Instagram hesabı ise büyük bir başarı ile 447 kişiden 3.820 kişiye ulaştı.

KIA Türkiye ve Limonsocial’ın başarılı projesini ODD Gladyatör web sitesinden destekleyebilir ve oy vererek çeşitli ödüller kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Canped Engelliler Günü Kampanyası Taksim Otelcilik’in Dijital Ajansı Wizard Digital Oldu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.