Kediler, Uzun Süre Geçse Bile Sahiplerinin Sesini Tanıyabilir mi?

Kediler, Uzun Süre Geçse Bile Sahiplerinin Sesini Tanıyabilir mi?

KAL KAN ya da bildiğimiz adıyla Whiskas, kedilerin sahiplerinin sesini uzun süre duymasalar bile tanıyıp tanıyamayacağını öğrenmek istedi.

10 yaşındaki yetişkin kedi Ku-chan, önceki sahibi Ono-san’dan 2 yıl önce ayrıldı. Ono-san Japonya banliyösüne taşındı ve bu yüzden bebekliğinden beri yanında olan ve Ku-chan’ı Sendai’de bırakmak zorunda kaldı. KAL KAN ya da dünya çapında bildiğimiz adıyla Whiskas, “KAL KAN Voice Delivery” (KAL KAN Ses Dağıtımı) deneyiyle kedilerin sahiplerinin sesini uzun bir süre görmeseler de hatırlayıp hatırlamadıklarını öğrenmek istedi.

kalkan-whiskas-voice-delivery

2016’da yapılan bir araştırmaya göre Japonya’da kedilerin ortalama ömrü 15 yıla yakın ve Japonyalı kedi sahiplerinin evde beslediği kediler 7 yaş ve üstü. Japonya, insan ömrünün en uzun olduğu ülke olarak da biliniyor. Belli ki yalnızca ülkedeki insanlar değil, kediler de uzun ömre sahip. Whiskas, uzun ömürlü olmayı kutlamak ve kedilerle sahipleri arasındaki özel bağı ortaya çıkarmak için bu deneyi hazırladı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kullanmadığınız Giysileri Gardıroptan Çıkarıp Hayata Yer Açın Google ve Discovery Channel, Sanal Gerçeklikle Yolculuk Belgeseli Hazırladı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.