Kalp Ritminizi Akıllı Telefonunuz İle Ölçün: Wello

Kalp Ritminizi Akıllı Telefonunuz İle Ölçün: Wello

Sağlık durumu izleme konusunda en yeni teknolojilerden biri olan Wello ile kalp ritmi, kan basıncı gibi hayati değerleri ölçebilir ve kaydedebilirsiniz.

Giyilebilir teknolojiler ve mobil uygulamalar sağlık sektöründe gün geçtikçe daha önemli hale gelirken, şimdi de sağlık bilgilerinin görüntülenebileceği akıllı telefon kılıfı geliştirildi. Wello adındaki telefon kılıfı sensörler aracılığı ile kan basıncı, ekg, kalp atış ritmi, vücut sıcaklığı ve akciğer fonksiyonlarını ölçerek, sonuçları telefona aktarabiliyor.

Bilim ve teknoloji şirketi Azoi tarafından geliştirilen Wello, İPhone 4S, iPhone 5 ve iPhone 5S kılıfı olarak işlev görebiliyor. Bluetooth özelliği ve ince bir tasarıma sahip olan kılıf, diğer aksesuarlarla da senkronize olabiliyor.

wello telefon kılıfı

Özellikle kalp damar rahatsızlığı olan kişilerin ve sağlık durumu düzenli olarak kontrol edilmesi gereken yaşlıların kullanabileceği yeni teknoloji; kan basıncı, kandaki oksijen seviyesi ve kalp ritmi ölçen akıllı bilekliklere de rakip olacak gibi görünüyor.

 
Wello akıllı telefon kılıfı önümüzdeki günlerde Avrupa’da  35 ülkede piyasaya sürülecek piyasaya sürülecek. Kılıfın satış fiyatı ise 199 dolar olarak öngörülüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Tasarımcılar İçin İlgi Çekici Aletler Güncel Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Listesi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.