Kadınların Spor Yapmak İçin İhtiyacı Olan Tek Şey

Kadınların Spor Yapmak İçin İhtiyacı Olan Tek Şey

Adidas, kadınların forma girmeleri için pahalı spor aletlerine ya da spor salonu üyeliklerine ihtiyacı olmadığını gösteren bir kampanya yarattı.

“Women Must Haves” (Kadınların Sahip Olması Gerekenler) adında yeni bir egzersiz koleksiyonu hazırlayan Adidas, kadınların vücutlarını forma sokmak için pahalı spor aletlerine veya spor salonu üyeliklerine ihtiyacı olmadığını söylüyor ve bir çift spor ayakkabıyla spor giysisinin egzersiz yapmaya başlamak için yeterli olduğunu düşünüyor.

Isobar imzalı “All You Need” (İhtiyacınız Olan Tek Şey) kampanyası için Polonya’nın bir numaralı fitness eğitmeni Ewa Chodakowska’yla iş birliğine giden Adidas, neredeyse hiçbir spor aleti kullanılmadan uygulanabilen, mobil cihazlarla uyumlu egzersiz videoları hazırladı. Videolar, Facebook ve Instagram üzerinden paylaşıldı. Instagram’da stop-motion olarak gösterilen egzersiz videoları, platformun ‘Boomerang’ özelliğiyle adım adım tekrarlanabilir hale getirildi.

4.322.722 izleyiciyle buluşan kampanya, 81.160.898 medya etkileşimi aldı ve hedeflenen kitlenin %90’ından fazlasına ulaşıldı. “Women Must Haves” koleksiyonu, Adidas’ın Polonya’da en çok satan spor giysileri arasındaki yerini alırken, sosyal medyadan gelen tepkiler geldi. Kampanya, kadınları egzersiz yapmaları için motive etmeyi başardı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← OctoStory, Riso Türkiye’nin Web Sitesini Yeniledi! Kuşları Besleyen Billboard →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.