Kadına “Değişim Senin de Elinde” Diyen Proje Başladı

Ajans Haberleri, Haberler 25 Eyl 2014
Kadına “Değişim Senin de Elinde” Diyen Proje Başladı

1,618 Agency, 129 ülkede aktif olarak kadın ve kız çocuklarının haklarını savunan ve onlar için daha iyi yaşam şartları oluşturan Uluslararası Soroptimist Federasyonu bünyesinde gerçekleşen Değişim Atölyesi Projesi’nin web sitesini ve reklam filmini hazırladı.

Avrupa Birliği destekli proje, şiddet mağduru kadınların psikolojik ve toplumsal olarak güçlendirilmesi için farkındalık yaratıyor. Çekimleri 1,618 Agency tarafından gerçekleştirilen projenin reklam filmi, aile içi şiddette kadının da misyonunu ele alarak, maruz kaldıkları şiddetin önlenmesinin mümkün olduğunu anlatıyor.

“Değişim Senin de Elinde” sloganıyla şiddet mağduru kadınların öncelikle bilinçlendirilmesine ve şiddete bizzat kendilerinin dur demesine zemin hazırlayan projenin reklam filminde, Toprak Sağlam ve Selen Karahan rol alıyor. Günlük hayatta en çok kullanılan kavga diyaloglarını gerçekçi bir şekilde ele alan reklam filmi, aile içi şiddetin dozunu ve buna nasıl dur denileceğinin özetini başarılı bir şekilde gözler önüne seriyor.


Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Zadaca Dijital’e İki Yeni Müşteri Global Webit Congress 2014 Biletleri Tükendi! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.