Kablosuz Şarj Olabilen Akıllı Saat: Moto 360

Kablosuz Şarj Olabilen Akıllı Saat: Moto 360

Motorola’nın Android Wear kapsamında geliştirdiği akıllı saati Moto 360 şık tasarımı ve kablosuz şarj özelliği ile geliyor.

Giyilebilir teknoloji pazarına girmeye hazırlanan Motorola’nın ilk akıllı saati Moto 360, Google IO etkinliğinde tanıtıldı. Şık ve sade tasarımı ile dikkat çeken cihaz Google Android Wear kapsamında ve Android işletim sistemi ile geliyor.

Android Wear’ın sunduğu tüm özellikleri barındıran Moto 360; tarih, saat, yer gibi değişkenleri değerlendirerek önemli olan bilgileri kullanıcısına bildiriyor. Sistem kullanıcının cep telefonu ile eşitlenebildiği için telefondan eklenen hatırlatma saat üzerinden bildirim olarak gönderilebiliyor ve hatırlatma silindiğinde telefondan da kaldırılmış oluyor.

akıllı saat moto 360

Android Wear yazılımının Google Now entegreli olması sonucu sesli komut, arama, alarm kurma gibi özelliklere sahip olan Moto 360, kullanıcının ihtiyaçlarını da kullanım alışkanlığına göre tahmin edebilecek.

Cihazı Android Wear kapsamında tanıtılan LG G Watch ve Samsung Gear Live’den ayıran en önemli özellik ise kablosuz şarj olabilmesi. Motorola Wireless Charger adındaki kablosuz şarj aleti ile kullanıcılara sunulacak olan Moto 360, OLED ve LCD ekranlara göre daha fazla pil süresi tanıyor.

giyilebilir teknoloji moto 360

Google Android Wear kapsamındaki ilk cihazlar olan LG G Watch ve Samsung Gear Live siparişe açılırken, Moto 360 ise yaz sonunda kullanıcılarla buluşacak. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google’a Kendinizi Unutturun: Forget.me Faydalı Tipografi Araçları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.