Justin Timberlake’ten Sauza 901 Virali: Lime’lara Gerek Yok!

Justin Timberlake’ten Sauza 901 Virali: Lime’lara Gerek Yok!

Justin Timberlake, kendi markası olan Sauza 901 için hazırlanan viral kampanyanın hem oyuncusu hem de yaratıcısı olarak bambaşka bir yönüyle karşımıza çıkıyor.

Justin Timberlake 2009 yılında 901 isimli tekila markası ile alkollü içecek pazarına girmişti. 2014 yılında ise Jim Beam viskisinin üretici firması Beam şirketi ile çalışmaya başlamış ve yeni marka ismi Sauza 901 ortaya çıkmıştı. Aktör ve şarkıcı olarak tanıdığımız isim bu kez çok farklı bir yönüyle karşımıza çıkıyor. Justin Timberlake, Sauza 901’in birkaç gün önce online kanallarda yayınlanan 3 dakikalık viral amaçlı reklam kampanyası ve televizyon kanallarında gösterilen 30 saniyelik reklam filminin konsept yaratıcısı, fikir babası ve baş aktörü oldu.

 
Dijitalde yayına giren videoda Rick “Sour” Vane olarak oynayan ünlü ismi tanımanız biraz zor olabilir. Bunun nedeni onun başarılı bir makyajla insanlaştırılmış bir lime’a dönüştürülmüş olması. Rick Sour Vane daha iyi tekila yaptığı için herkesin partide bulunmasını istediği bir karakter. Tak ki, Sauza 901 ortaya çıkana kadar. Artık tekilanın tüketilebileceği partilerde ya da başka etkinliklerde Lime’lara ihtiyaç kalmamıştır. Kampanyanın ana fikri: “Lime’ların hayatını mahvetmiş olduğun için çok teşekkürler SAUZA 901.”

Timberlake ayrıca Lime’ları gereksiz hale getirdikleri için markanın web sitesi üzerinden bir “özür” videosu da yayınladı.

Justin Timberlake’in sahibi olduğu tekila markası Sauza 901; son viral kampanyasındaki görsel ve duygusal ögeler, seslendirme ve müzik ile hikaye anlatımını yeni bir seviyeye taşıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Eti’den Efsane Viral Pazarlama Projesi: Kebapçı Şevket Usta Tat Ketçap Animasyon Reklam Serisi: Tatlı Domatesler →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.