Jetgenç’le Hayallerine Kanat Açanların Hikayeleri

Jetgenç’le Hayallerine Kanat Açanların Hikayeleri

“Sen Yaparsın/Bir Yola Çıkış Hikayesi” projesi, başarıya giden yolda ilk adımlarını atmak isteyen gençlere destek veriyor.

Jetgenç, 19 Mayıs’ta hayata geçirilen projeyle Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayan; yetenekleri, çalışkanlıkları ve cesaretleriyle fark yaratacak adımlar atmak isteyen gençlerin hikayelerini dinliyor. Sonrasında gelen hikayelerden bazılarının sahiplerini bulup birlikte bu hikayeleri filmleştiriyor.

İzleyenlerin ilham alması, hayal ettiklerini gerçekleştirmek için cesaretlenmesi amaç edinilen sosyal sorumluluk projesinde, izleyenler hem ilk adımını atan gençleri; hem de bu gençlerin yaşadığı diyarları izleme imkanı buluyor.

Destek bekleyen gençler de hikayelerini  www.biryolacikishikayesi.com  isimli siteye yükleyerek; kendi deneyimlerini Jetgenç’e  ulaştırabiliyor.

 
Projenin ilk kahramanı; Güler Yıldırım

Dijitalde yürütülen “Sen Yaparsın” projesinin ilk yola çıkış hikayesinin kahramanı Güler Yıldırım oldu. Urfa’da eğitim gören Güler Yıldırım’ın videosu ilk bir haftada 650 binden fazla kez izlendi; 1000’den fazla paylaşıldı.

Güler Yıldırım, 6 Şubat 1994‘de Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde 4 Çocuklu bir ailenin 3.çocuğu olarak doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır’da devam ettirdi. Şu an Harran Üniversitesi’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü lisans öğrencisidir. Ayrıca Harran Üniversitesi Turkishwin- Women in Business kulüp yönetim kurul başkanı ve TurkishWIN Harran Üniversitesi Kampüs lideridir.

 
Dekatlon Buzz tarafından gerçekleştirilen; cesaretlendiren, ilham veren ve “Sen Yaparsın” dedirtecek “ilk adım hikayeleri” uzun bir süre devam edecek.

Künye:

Reklamveren: Anadolujet
Reklamveren Yetkilileri: Tülin Tugba Mungan, Murat Yağmur, Ahmet Özdemir
Reklam Ajansı: Dekatlon
Proje Genel Koordinatörü: Ö.Billur Ertugrul Sarı
Proje ekibi: Yasemin Göker, Cansu Demiray
Yaratıcı Ekip: Semih Çavuşlar, Tahsin Dayanç
Ajans Prodüktörü ve Yönetmen: Batuhan Balıbey
Sanat Yönetmeni: Kerem Gültekin
Kamera: Murat Akşay, Erhan Yıldırım
Müzik: Ali Cem Yılmaz

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Nestea İle “Serinlik İddiası” Başladı Türk Telekom’dan Bir İletişim Serüveni →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.