İşaret Diliyle Söylenen Şarkı

İşaret Diliyle Söylenen Şarkı

Diğer insanlarla arasındaki iletişim bariyerini yıkmak isteyen işitme engelli bir dansçının dans ettiği ve şarkı söylediği kampanya filmi.

İşitme engelli bir ailenin iki kızı tarafından 2009 yılında kurulan La Parole aux Sourds, işitme engellilerin duyma ve konuşma yetisine sahip insanlarla arasındaki iletişim bariyerini kaldırması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu amaç doğrultusunda BETC’le bir araya gelen La Parole aux Sourds, “Unsilenced” kampanyasını hazırladı.

Kampanya filminde kullanılan müzik parçası elektronik müzik grubu Haute’ye ait. Parçanın sözleri ise, reklam filmi boyunca performans sergileyen işitme engelli dansçı Billy Read tarafından yazılmış.

Filmi izleyenlerin fark etmediği önemli bir detay var. Read, yalnızca dans etmiyor, video boyunca işaret diliyle kendi ülkesinde soyutlanmış birinin hikayesini anlatıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← DenizBank’tan 3 Boyutlu Hayaller Gelir Dağılımı Eşitsizliğini Ortadan Kaldıran Kadın Para Birimi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.