Iphone X’in Hafızaları Zorlanmaktan Kurtaran Reklamı

Iphone X’in Hafızaları Zorlanmaktan Kurtaran Reklamı

Iphone X, “yüzünüz, parolanız” sloganıyla Face ID özelliğine vurgu yapan son reklam filmini yayınladı.

“Memory” ismini taşıyan spotta, büyük ve eski bir salonda izlenen hafıza yarışması konu ediliyor. Sunucunun son sorusu “bu sabah online bir banka şifresi oluşturdunuz, bu şifre neydi?” olunca, yarışmacı şaşkınlık içinde kalıyor. Seyirciler ise pür dikkat yarışmacının ağzından çıkan her kelimeyi takip ediyor. Soruyu duyana kadar sakin görünen yarışmacı ise birden soğuk terler dökmeye başlıyor ve telaş içinde parolasını hatırlamaya çalışıyor. Bir yandan zamanla yarışan yarışmacı panikledikçe, kalabalıktan kahkaha sesleri yükseliyor.

Bu gergin ortam, yarışmacının telefonunu çıkararak ekrana bakmasıyla son buluyor ve yarışmacı rahat bir nefes alıyor.

Apple, Face ID teknolojisiyle kullanıcıları parola hatırlama sıkıntısından kurtarmayı ve parolaları unuttuklarında yapılan tüm yenileme işlemlerini tarihe gömmeyi planlıyor. Sunulan teknolojinin ardında yatan TrueDepth kamera, kullanıcıların yüz haritasını derinlemesine çıkararak güvenli bir parola haline getiriyor. Böylece Iphone X kullanıcıları telefonlarını güvenle açabiliyor ve mobil uygulamalarına her zamankinden kolay ulaşabiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Citroën'den Uzun Yolculuklar Sırasında Hissedilen Mide Bulantısını Geçiren Gözlük IKEA, İsveç’e Galip Gelen İngiltere’ye Şapka Çıkardı →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.