IPhone Uygulamaları İçin Arayüz Tasarım Aracı: POP

Mobil Uygulamalar, Projeler 06 Şub 2013
IPhone Uygulamaları İçin Arayüz Tasarım Aracı: POP

iPhone Uygulamaları için arayüz tasarım aracı POP ile kağıt üzerinde tasarlayın, kameranız ile interaktif hale getirin!

POP adında yeni bir iPhone uygulaması, tasarımcılara arayüzlerini kağıt üzerinde taslak olarak hazırlayabilme ve sonra bunları test etmek için interaktif  şekilde bir araya getirebilme imkanı sunuyor.

Dijital çağda, kağıt artık kullanılmıyor. Tasarımcılar, kullanıcı arayüzü (UI) tasarımlarında deneme yapmak için hatta yenilikçi etkileşim modellerini oluşturabilmek için hızlıca “kağıt üzerinde taslak” hazırlayabilirler. Sadece tek bir engel var: Taslaklarınızın dijital bir uygulama gibi birbirleri ile etkileşim oluşturmasını nasıl sağlayacaksınız? POP adı verilen bu uygulama iPhone kamerası ile bu problemi çözüyor: arayüz taslaklarınızın  fotoğraflarını çekin, birkaç bağlantıyla birbirine bağlayın ve işte anında interaktif prototip hazır. Üstelik kodlama gerekmiyor.

 

 Tasarım Uygulama Pop iPhone

 

Peki neden kağıt? POP’u üreten Woomoo Inc. tasarımcılarından Leo Lin bunu şöyle açıklıyor: “Takım arkadaşlarımız her gün uygulama tasarlıyorlar ve var olan birçok prototip yöntemlerini denedik. Kağıt üzerinde diğer araçlardan daha hızlı düzeltme yapabilirsiniz. Bir gün, kurucularımızdan birisi bu taslak defterlerini gördü ve ‘Taslaklarınızın kağıt üzerinde olması güzel ama onları sunmak ve paylaşmak çok zor, bunu çözmek için neden bir uygulama geliştirmiyoruz?’ dedi. O an her şey anlam kazanmaya başladı:

“Sadece kağıt üzerine çizin, fotoğrafını çekin ve interaktif hale getirin.”

Resmi olarak, tasarımın etkileşim kısmı, “wireframing” olarak biliniyor. POP’un bu özelliği, nasıl kullanılacağını bildiğiniz iki aracın entegrasyonunu en kolaya indirgiyor; bir kalem ve bir akıllı telefon kamerası… Lin ve ekibinin olumlu geri bildirimler aldığı tartışılmaz!

Siz de POP adlı inovatif uygulama ile işinizi kolaylaştırabilir, harika mobil kullanıcı arayüzleri tasarlayabilirsiniz…

iPhone POP uygulamasını indirmek için tıklayın

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Evian Oyun Parkı Nike FuelBand İle Dünyayı Dolaşmak →

Yazar Hakkında

Pelin Gülcan
Pelin Gülcan
ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Pelin, DijitalAjanslar.com'un içeriklerini koordine ediyor ve sosyal medya iletişimini sürdürüyor.