Faydalı IPad Tasarım Uygulamaları

Faydalı IPad Tasarım Uygulamaları

Büyük ekranları sayesinde çizim ve tasarım işleri için sıkça kullanılan iPad’ler için her geçen gün yeni bir uygulama geliştiriliyor. iPad tasarım uygulamaları, geniş özellikleri ve kullanım kolaylıkları ile tasarımcılara yardımcı olurken, yaratıcılık konusunda da ilham kaynağı oluşturuyor. 

Sanatçılar, tasarımcılar ya da meraklıları için yaratıcı uygulamalar sunan iPad, tasarımcılar için de birbirinden kaliteli uygulamalarla kullanıcılarının karşısına çıkıyor. App Store’da kullanıcılara sunulan iPad tasarım uygulamaları, özellikleri ve kullanışlılığına göre tercih sebebi oluyor.

Bugünlerde oldukça güçlü bir tasarım aracı olarak kabul edilen iPad için size önerebileceğimiz tasarım uygulamalarını araştırdık.

Blueprint

Blueprint hem iPhone hem de iPad için güçlü bir UI tasarım uygulaması. Kullanıcı arayüzleri tasarımı konusunda uzman olan bu uygulama kendi aplikasyonunu oluşturanlar için de ideal. Idiot-proof, widget-drag özellikleri ile buton, etiket, metin alanları, tablo görünümleri, navigasyon gibi eklemeleri kolayca yapmanızı sağlar ve yazı tipi, renk vb. konularda düzenleme yapmanızı kolaylaştırır.

ipad tasarım uygulaması

 

Paper by Fifty Three

2012 yılında “App of the Year” ödülüne layık görülen iPad tasarım uygulaması Paper by Fifty Three; kroki, anahat, yazı ve renk özellikleri ile kullanıcılar tarafından tercih edilen en gözde uygulamalardan biri haline geldi. Uygulama ile hızlı bir şekilde eskizler oluşturulabiliyor ve karmaşık illüstrasyonlar ortaya çıkarılabiliyor.

ipad tasarım uygulamaları

 

Font Book

Font Book 1989 yılından bu yana yazı tipi konusunda oldukça önemli bir konuma sahip oldu. Düzenli olarak kendisini güncelleyen iPad tasarım uygulamasında yaklaşık 730 bin yazı örneği bulunuyor. Büyük oranda tasarımlar için ya da ticari amaçla kullanılan bu yazı fontları, farklı renklerdeki arka planlar ile oldukça uyumlu ve özelleştirilebilir.

ipad tasarım uygulamaları

 

iMockups for iPad

iPad ile yapılacak olan wireframe tasarımlarında kullanılabilecek en iyi uygulamalardan biridir. Dokunmatik ekranda kolay kullanımı konusunda kullanıcıların tercihi olan iMockups, aynı zamanda oldukça basit.

ipad tasarım uygulaması

 

Ideas Flux

iPad üzerinden tasarım yapmak sadece yaratıcılıkla değil aynı zamanda da ilham ile ilgili bir deneyimdir. Ideas Flux uygulaması, tasarımcıların fikirlerini kategorilere göre kaydetmesi, metin ve etketlerle düzenlemesi konusunda çok iyi bir yardımcı. Pratik uygulama ipuçları, potansiyel varyasyonları ve ayrıntılı açıklamaları ile kullanımı oldukça kolay bir uygulama.

ipad tasarım program

 

Birbirinden kullanışlı iPad tasarım uygulamaları, tasarım yapmayı kolaylaştırıyor ve tasarımcılara sundukları özellikleri ile yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarına da yardımcı oluyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türkiye’nin İlk iPhone 5S’e özel uygulaması Happy Digital’den! ING Bank Kampanyası Twitter Başarı Hikayeleri Arasına Girdi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.