İnteraktif Sanat Evinizde: Framed Dijital Canvas

İnteraktif Sanat Evinizde: Framed Dijital Canvas

Hayatımızın her alanında kendine yer bulan dijital cihazlar bu kez de Framed Dijital Canvas ile sanatı evinize getiriyor.

Önceden çok fazla ilgi görmeyen dijital fotoğraf çerçeveleri şimdilerde oldukça popüler. Electric Objects’in dijital kanvas ile ilgili bir Kickstarter kampanyası başlatmasının üzerinden çok uzun zaman geçmemişken Framed kampanya ile ilgilenenlere iki dijital sanat ekranını tanıttı.

Framed, Kickstarter kampanyalarının başarılı olması durumunda en yüksek kalitede iki dijital canvas teklif etmeye hazırlanıyor. Daha ofis dostu, yerden kazandıran model 24 inç ve Full HD ekrana sahip iken galerilerden ilham alan diğer model tam 40 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Şirket bunlar dışında sınırlı sayıda 55 inçlik ekranları da meraklısına sunuyor.

Kusursuz Full HD ekranlara ek olarak Framed dijital canvas hareket kontrolü özelliğine sahip ve akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama ile kontrol edilebiliyor. Ekranlar dört çekirdekli 2.4GHz işlemci ile çalışıyor. Framed ayrıca HD grafik, 854MHz, Wi-Fi 802.11 b/g/n, hareket sensörü, 720p kamera, 2x stereo hoparlör çıkışı ve mono mikrofon girişi özelliklerini taşıyor.

Amaç hareketli GIF’lerden güzel sanat ve performans sanatlarına farklı sanat formlarını sergileyebilen çok yüksek kalitede dijital ekran yaratmak. FRM’nin eş kurucusu ve CEO’su olan Will Lai, Framed’i tasarımcı ve mühendis Yugo Nakamura ile birlikte yaratmaya karar verdi çünkü dijital sanatçıların işleri evlere kadar ulaştırmayı hayal ediyordu.

framed dijital canvas

Framed’i diğer elektronik ekranlardan ayıran işe ince işçiliği. Çerçeve ceviz ağacından yapılıyor ve kişiselleştirilebiliyor. Yani evinizin dekoruna ya da sergileyeceğiniz esere göre değiştirebiliyorsunuz. Özellikle interaktif, performatif ve işitsel sanatlarla ilgilenenler için harika bir fırsat çünkü vücut hareketlerini ve konuşmayı algılayabiliyor.

Ayrıca yeni bir şey görmek istediğiniz zaman sergilediğiniz eseri değiştirmek çok kolay. Basit hareketlerle imaj kütüphanenizde gezinebiliyorsunuz ve uygulamayı kullanarak istediğiniz zaman kütüphanenize yeni imaj ekleyebiliyorsunuz.

Framed şimdiden Aaron Koblin,Takashi Kawashima, Mirai Mizue, Chris Davenport’in de aralarında bulunduğu bir grup sanatçıyla orijinal işlerini sergilemek üzere anlaştı. Framed sanatçılar için de bir satış noktası olarak düşünülebilir çünkü işlerini Framed’e satabilir ya da Framed’i kullanarak işlerini yayınlayabilirler.

 
Framed Dijital Canvas sizin de ilginizi çekiyorsa Kickstarter üzerinden destek olabilir ve sanatı evinize getirebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Not Defteri Dijital Yedekleme Hizmeti: Mod Veri Görselleştirme Aracı: Visage →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.