Intel Make It Wearable Giyilebilir Teknoloji Yarışması

Intel Make It Wearable Giyilebilir Teknoloji Yarışması

Intel, Make It Wearable Giyilebilir Teknoloji Yarışması ile herkesi giyilebilir teknolojiler için fikir ve proje üretmeye davet ediyor.

Giyilebilir teknolojideki yenilikler konusunda insanları teşvik etmeyi amaçlayan Intel, bu alanda çıkabilecek yeni fikirlere destek olmak amacıyla bir yarışma başlattı. Intel Make It Wearable yarışması ile seçilecek olan fikirlere mentorluk desteği vererek prototip oluşturmalarına destek verirken ayrıca proje sahiplerine sektörün tanınmış isimleriyle bağlantı kurma olanağı da tanıyor.

Global bir yarışma olan Make It Werable, giyilebilir teknolojiler alanında Geliştirme kategorisi ve Vizyoner kategori olmak üzere iki farklı kategori altında düzenleniyor. Geliştirme kategorisinde katılacak olan projelerin estetik, pil ömrü, güvenlik ve gizlilik gibi özellikleri dikkate alınırken; moda, sağlık, eğitim, çevre, güvenlik ve sosyal yaşam gibi alanlarda kullanılabilecek cihazlar geliştirilmesi isteniyor. Vizyoner kategorinin yarışanları ise daha fütürist hayal ve fikirlerin olacağı belirtiliyor.

 
Vizyoner kategorisinde ilk turun tamamlandığı Intel Make It Wearable yarışmasının Geliştirme kategorisi başvuruları ise 13 Mayıs’ta başlayacak. Başvuru sonrasında proje sahipleri mentorluk ve yönlendirme desteği alırken yarışmanın sonucunda ise Geliştirme kategorisindeilk 10 projenin sahibi 50’şer bin dolar ve birinci çıkan projenin sahibi ise 500 bin dolarlık ödülün sahibi olacak.

Giyilebilir teknoloji alanında en yenilikçi fikirlerin yarışacağı Intel Make It Wearable yarışması hakkında detaylı bilgi ve katılım koşullarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← SEO Konferansı Foursquare Day 2014 Türkiye →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.