Intel ve Kliksa Twitter Kampanyası: Tweetti Gitti

Intel ve Kliksa Twitter Kampanyası: Tweetti Gitti

Intel ve Kliksa işbirliğinde Tweetti Gitti adıyla gerçekleştirilen kampanya ile teknolojik ürünler takipçilerin açık indirimine sunuldu.

Nostaljik müzayede atmosferinden ilham alınarak ortaya çıkarılan Tweetti Gitti kampanyasında ürünler bir çeşit açık indirim ile satışa çıktı. Müzayede sisteminden farkı fiyatların artırılmak yerine düşürülmesi olan kampanyada tüketicilere ürün olarak Intel işlemcilerle güçlendirilmiş HP Envy X2 2in1 satışa çıkarıldı.

Twitter üzerinden gerçekleştirilen müzayedeye katılmak isteyenler #tweettigitti etiketi ile tweetler atarak ürünün fiyatının düşmesini sağladı. Tweetti Gitti sona erdiğinde ise hızlı davranan Twitter kullanıcıları kliksa.com üzerinden İkisi Bir Arada adı verilen bu ürüne en avantajlı fiyattan sahip oldu.

Project House dijital reklam ajansı tarafından hayata geçirilen proje, Intel Türkiye’nin Facebook ve Twitter sayfalarından, Kliksa web sitesindeki bannerlardan duyurulurken; ayrıca mailing ve Facebook reklamları ile desteklendi. Kampanya sonucunda ise 12 bin tweet atıldı ve 30 kişi ürünü almaya hak kazandı.

 
Tweetti Gitti kampanyası ile Intel ve Kliksa, Twitter’ı tüketiciye ulaşma konusunda etkin bir şekilde kullanırken aynı zamanda da kayde değer bir etkileşim oranına ulaştı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İlham Veren Nike Kampanyaları Yapı Kredi Yeni Web Sitesi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.