Instagram’dan IGTV Kullanma Kılavuzu

Instagram’dan IGTV Kullanma Kılavuzu

Instagram, kullanıcıların uzun video formatı platformu IGTV’yle daha iyi videolar çekebilmesini sağlamak için bir rehber hazırladı.

Instagram, kullanıcıların uzun video formatı platformu IGTV’yle içerik yaratmasını kolaylaştırmak amacıyla bir rehber hazırladı.

Rehberde, IGTV videolarının nasıl geliştirilebileceği hakkında ipuçlarının yanı sıra video kaydederken kullanılabilecek uygulamalar ve aksesuarlar yer alıyor.

Sosyal medya pazarlama uzmanı Matt Navarra’nın paylaştığı 50 sayfalık rehber, 4 ana kategoriden ve bu kategorilere ait ipuçlarından, tavsiyelerden oluşuyor.

Instagram’ın bu kılavuzda yer verdiği en ilginç şey ise farklı uygulamalar hakkında verdiği tavsiyeler.

Sosyal ağ, listelenen uygulamaları desteklemese de ya da bu uygulamalara sponsor olmasa da, yararlı bulduğu uygulamaları kullanıcılarla paylaştı.

Rehberde çeşitli lensler ve çekim yaparken akıllı telefonlarla kullanılabilecek aksesuarlar da yer alıyor.

Diğer bir bölümde ise IGTV videolarının mobil ve masaüstü bilgisayarlara nasıl yükleneceği hakkında bilgilere yer veriliyor.

Rehberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram, Stories’de Yeni Bir Soru Etiketini Test Ediyor Instagram Stories’e Müzik Sticker’ları Ekleme Özelliği Geldi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.