Instagram’da Paylaşmak İçin Çok Geç Olan Yerler

Instagram’da Paylaşmak İçin Çok Geç Olan Yerler

WWF, çevre kirliliğinden dolayı artık eskisi gibi olmayan ve Instagram’da fotoğraflarını paylaşmak için çok geç olan yerleri, kampanyasına taşıdı.

20. yüzyılın başından beri, insan davranışları çevreyi derinden etkiliyor. Dünyanın en kıymetli doğal güzellikleri, çevreyi kirletmekte bir sakınca görmeyen insanlar yüzünden birer birer yok oluyor. Davranışları değiştirmek, bir seçenekten çok acil bir duruma dönüştü. Kendilerinden sonraki nesle daha güzel bir gezegen bırakmak isteyen Y kuşağının üstüne bu konuda daha büyük sorumluluk düşüyor.

World Wildlife Fund (WWF) TWBA Paris’le, Y kuşağını cesaretlendirmek ve çevre koruması konusunda daha ciddi adımlar atmalarını sağlamak için, onların dikkatini bu probleme çekebilecek kişiler seçerek #TooLatergram kampanyasını hazırladı.

Seyahat Instagramer’larını bir araya getiren ilk sosyal aktivasyon olan #TooLatergram’la, seyahat konusunda paylaşımlar yapan Instagram hesapları şu an tanınmayacak hale gelen, bir zamanların en güzel manzarasına sahip yerlerin fotoğraflarını paylaştı.

Harap edilmiş 9 yerin fotoğrafları, retouch yazılımlarıyla eski hallerine döndürüldü. Instagram’da hatırı sayılır takipçi kitlelerine sahip 9 Instagramer’dan bu fotoğrafları hesaplarından, sanki oradalarmış gibi paylaşmaları istendi.

Hedeflenen Instagram kullanıcılarına bir zamanlar cenneti andıran resiflerin, sahillerin ya da ormanlık alanların fotoğrafları gönderildi. Pek çok takipçi fotoğraflara “Harika!”, “Nefes Kesici!” gibi yorumlar yaptı. Birkaç gün sonra ise Instagramer’lar, bu yerlerin şu anki durumlarını gösteren fotoğraflar paylaştı.

Takipçilerin Tayland’daki çok beğendikleri o plaj, plastik atıklarla dolmuş, dünyanın en kirli sahili haline gelmişti. Great Barrier Reef’in (Büyük Set Resifi) rengarenk ve capcanlı görüntüsü silinmiş, geriye gri ve solgun bir renk kalmıştı. Artık çok geçti. Takipçiler, bu yerleri artık ziyaret edemeyeceklerini anladı. Fakat bu sosyal medya kampanyasıyla, silinip gitmeden kurtarılabilecek daha pek çok yer olduğunu gösterilmek istendi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Tommy Hilfiger, Engellilere Özel Koleksiyon Tasarladı Çocukların İnternet Mahremiyetine Önem Verin →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.