Instagram, Kullanıcı Feed’inde Önerilen Paylaşımlar Gösterecek

Instagram, Kullanıcı Feed’inde Önerilen Paylaşımlar Gösterecek

Instagram, içerik keşfini eklenen öneri bölümüyle kolaylaştırıyor. Yeni bölüm, Instagram feed’inizde takip ve beğenilerinize göre önerilerde bulunacak.

Instagram feed’inizde gezinirken gözünüze “Sizin İçin Öneriliyor” (Recommended for You) ibaresi takılabilir. Instagram’ın tüm kullanıcılara açtığını duyurduğu tavsiye özelliği, bu ayın başında test edilmeye başlandı. Fakat sosyal ağdaki herkesin kullanıma açılıp açılmayacağı belli değildi.

Bir süre “Keşfet” sekmesinde içerik önerisinde bulunan Instagram, artık kendi aktivitelerinize göre değil, takip ettiğiniz hesaplara ya da beğendiğiniz fotoğraflara göre içerik önerisinde bulunacak. “Sizin için öneriliyor” paylaşımları, ayrı bir sekmede değil, ana feed altında gösterilecek. Önerileri, geçici bir süre için gizlemek de mümkün olacak.

Öneri özelliği, algoritma merkezli feed sıralamasına geçişinden bu yana, platformdaki en büyük değişikliklerden biri. Algoritma feed sıralaması, kullanıcılara güncel paylaşımlar yerine hoşlarına gidebilecek, değer verdikleri şeyleri öncelikli olarak gösteriyordu.

“Sizin İçin Öneriliyor” özelliğiyle birlikte içerikler, kronolojik bir sıralamayla listelenecek. Tüm güncel paylaşımlar, kullanıcıların takip ettiği ya da beğendikleri doğrultusunda yeni içerikleri kolayca keşfetmelerini sağlayacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Idecon Idea & Congress Portföyüne Kattığı Yeni Markalarla Büyümeye Devam Ediyor Continental’den Araç Kapılarını Akıllı Telefonla Açan Anahtar Hizmeti →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.