İnsan Odaklı Deneyim Ajansı Nurun İstanbul’da!

Ajans Haberleri, Haberler 21 Nis 2015
İnsan Odaklı Deneyim Ajansı Nurun İstanbul’da!

Nurun İstanbul, post-dijital dönemde through-the-line pazarlama ve teknoloji çözümleri sunarak günümüzün değişen ihtiyaçlarına karşılık veriyor.

Nurun İstanbul, Publicis Worldwide’ın dünyadaki ana dijital ajansı olan Nurun’un Türkiye operasyonu. Genel Müdür Elif Tözge liderliğinde, farklı disiplinlerden gelen 30 kişilik bir ekipten oluşan ajans, 20 Nisan’da Nurun İstanbul olarak hizmet vermeye başladı.

Türkiye’de ‘insan odaklı deneyim’ ajansı olarak fark yaratacak ve sahip olduğu global uzmanlıkla markaların kendi alanlarında değişime öncülük etmelerini sağlayacak olan Nurun İstanbul; ING Bank, Nestle, Anadolu Efes, Beymen Club gibi müşterilere hizmet verirken, globalde ise Apple, Coca-Cola, Heineken, L’Oreal, Nestle ve Tesla Motors gibi önemli markalarla çalışan bir network’ün parçası olacak. Global ölçekte Nurun, 14 ülkede, 30 ofiste konusunda uzman 4000 kişilik bir ağa sahip. Bu ağın içerisinde Almanya’dan Pixelpark ve Londra’dan Poke gibi ajanslar da dahil.

Nurun ailesine katılan dünyaca ünlü diğer ajanslar ise, Brezilya’dan AG2, Güney Afrika’dan Machine, Meksika’dan Lead2Action, Hindistan’dan IStrat, Singapur’dan Ineo, Fransa, Amerika, Kanada ve Türkiye’den Modem.

Nurun İstanbul’un Genel Müdürü Elif Tözge ajansı “Nurun’un özünde dijital var ama şirket bunun çok daha ötesine geçiyor. Tüketiciyi yolculuğu boyunca izliyor ve bu yolculukta marka ve tüketiciyi buluşturacak yeni deneyimler yaratıyor.” diye tanımlıyor.

Network CSO’su David Gompel “Global ölçekte hizmet veren, insan odaklı bir deneyim ajansı olarak, kendimizi dijital alanda gelişmiş ve hızla büyüyen Türkiye pazarında göstermemiz kaçınılmazdı. İstanbul’daki varlığımız buradaki müşterilerimize eşi bulunmaz bir tasarım ve teknoloji uzmanlığı sunuyor ve global alanda insan davranışını anlama konusundaki yetkinliğimizi artırıyor.” diye ekliyor.

Nurun, Kasım 2014’te Publicis Worldwide’ın ana dijital ajans ağı olarak açıklandı. Ajans, doğrudan Publicis Worldwide CEO’su  Arthur Sadoun’a bağlı çalışan, CSO David Gompel ve CTO Steve Tremblay tarafından yönetiliyor.

Nurun İstanbul, Publicis Group’un Bomonti’deki yeni tasarım harikası binasında hizmet verecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mbsays, MCG Worldwide Bünyesine Katıldı Twitter Ana Sayfa Tasarımını Yeniledi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.