İngiltere’den Türk Girişimcilere Fırsat: GREAT Startup Yarışması

İngiltere’den Türk Girişimcilere Fırsat: GREAT Startup Yarışması

İngiltere ve Türkiye arasındaki ticaret ve yatırımı desteklemeyi amaçlayan GREAT Startup yarışması, Türk Girişimciler için büyük bir fırsat sunuyor.

İngiltere Tanıtım ve Yatırım Ajansı (UKTI) ve İngiltere Başkonsolosluğu GREAT Startup adını verdikleri bir yarışma düzenliyor. Türkiye’de teknoloji firması olan bir girişimciler ve hızlı büyüme potansiyeli olan yeni firmalar için bir fırsat niteliğinde olan yarışma girişimcilere ciddi sosyal ve ekonomik ilerlemeler vadediyor.

Yarışmaya katılmak için Türkiye’de kayıtlı ve son 5 yıl içinde kurulmuş bir firmanın ana hissedarı olmak yeterli. Katılımcılar iş modeli, iş bilgisi, gelir tahmini, İngiltere’de başarı potansiyeli gibi konular üzerinden değerlendirmeye alınacak. Ayrıca doğru kategoriden başvuru yaptığınıza da emin olmalısınız çünkü katıldığınız yarışma kategorisine uygun olmanız da kriterler arasında.

Kazananlar İngiltere’de özel bir iş geliştirme programında yer alacak. Buna ek olarak Londra’nın teknoloji merkezi “Tech City”de rehberli tura katılacak ve İngiltere’de kurulu yatırım sermayesi ağları ile tanışma fırsatı yakalayacak. İngiltere’de şirket kurma, iş vizeleri ve vergilendirme konusunda muhasebeci ve avukatlar, özel danışmanlık yaparak kazananların gelecek planlarını şekillendirecekler.

ingiltere türk girişimcilere fırsat great startup yarışması

Başvurabileceğiniz kategoriler şunlar: Kadın Teknoloji Girişimcileri, Üniversiteli Genç Girişimci, Anadolu’lu Teknoloji Girişimcisi, Sosyal Teknoloji Girişimcisi.

GREAT Startup yarışması ile ilgili detaylı bilgi ve katılım koşullarına şuradan ulaşabilirsiniz. Başvurmayı düşünüyorsanız unutmayın: Başvurular 30 Eylül tarihine kadar açık! 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← MediaCat Felis 2014 Ödülleri’ne Başvurular Başlıyor! AveaLabs Kuluçka Merkezi Yeni Girişimcileri Bekliyor →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.