IKEA’dan Eğlenceli Apple Parodisi

IKEA’dan Eğlenceli Apple Parodisi

IKEA, yılda 1 kez çıkardığı ve ürünlerini ilan ettiği kataloğunu tanıtmak için zekice hazırlanmış bir Apple parodisi ile karşımıza çıktı.

IKEA kataloglarından gözlerimizi alamıyor olmamız elbette bir tesadüf değil. İsveçli marka kataloglarındaki görsellerin bu kadar güzel olması için çok çalışıyor; ürünlerinin dijital modellerini yaratırken 3D rendering teknolojisinden faydalanıyor.

IKEA kataloğunda gezinmek kapsamlı ve duyusal bir deneyim. Bunun üzerine giden marka yeni bir yaratıcı reklam hazırladı. Apple’ın zaman zaman aşırıya kaçan reklamlarını tiye alan parodilerle hepimiz karşılaşıyoruz. İşte IKEA’nın reklamı da bunlardan bir tanesi fakat itiraf etmek gerekiyor ki IKEA bu konuda gerçekten başarıya ulaşmış. IKEA’nın dikkatinden kaçmayan detaylar ve Jörgen Eghammer adlı yöneticinin oyunculuğu ile ortaya keyifli bir video çıkmış.

ikeadan eğlenceli apple parodisi

“2015 IKEA şarjı dolu bir şekilde geliyor ve hiç bitmiyor,” diyor Eghammer ve bu kataloğun dijital bir kitap ya da e-kitap değil gerçek bir kitap (bookbook) olduğunu anlatıyor. “Navigasyonu ise gerçekten hissedebileceğiniz dokunmatik teknoloji ile çalışıyor,” diye de ekliyor.

Siz de IKEA’nın eğlenceli reklamını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.


 
Apple reklamlarının parodilerinden başarılı bulduğumuz bir diğer videoyu buradan izleyebilir ya da IKEA’nın web sitesinden online kataloğu görüntüleyebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← KIA Sosyal Medya Projesi: Sportage Kaçırıldı! IKEA Sosyal Medya Kampanyası: Şanslı Evler →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.