IKEA Ürünleri, LGBT Onur Ayı İçin Kıyafetlere Dönüştü

IKEA Ürünleri, LGBT Onur Ayı İçin Kıyafetlere Dönüştü

LGBT Onur Ayı’nı kutlayan IKEA, mağazalarında satılan ürünlerden bazılarını drag queen’ler için elbise yaptı.

Haziran ayı, dünyada “Pride Month” (LGBT Onur Ayı) olarak kutlanıyor. Ülkemizde “Onur Yürüyüşü” adı verilen etkinlikte bir araya gelen LGBT bireyler, çeşitli kutlamalar yapıyor. Düzenlenen panellerde homofobi ve transfobi karşıtı konuşmalar yapılıyor ve insanlar, eşcinsellik, biseksüellik ya da transseksüellik hakkında bilinçlendirilmeye çalışılıyor.

Çeşitliliği, katılımcılığı ve benzersiz olmayı destekleyen IKEA Canada, gökkuşağı renklerine boyanmış Haziran ayını LGBT topluluğuyla kutlamak için Rethink’le bir araya gelerek “DRÄG” kampanyasını hazırladı. Mağazalarında satılan NÄCKTEN duş perdesi, KNAPPA avize ve KNALLA şemsiyeyi, şov amacıyla kadın kıyafetleri giyerek, kadınların karikatürize edilmiş hareketlerini abartılı şekilde canlandıran erkekler için giysilere dönüştürdü. Kıyafetlerle podyuma çıkan drag queen’ler spot ışıklar altında kameralara poz verdi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Arby’s’den Guinness Rekorlar Kitabı’na Giren Dünyanın En Küçük ve En Büyük Reklamı Hyundai Logosundaki Gizli Anlam →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.