IKEA, İsveç’e Galip Gelen İngiltere’ye Şapka Çıkardı

Grafik Tasarım, Projeler 10 Tem 2018
IKEA, İsveç’e Galip Gelen İngiltere’ye Şapka Çıkardı

IKEA, İngiltere Milli Takımı’nın İsveç karşısında aldığı galibiyeti centilmence kutlamak için basılı reklam kampanyası hazırladı.

IKEA, İngiltere Milli Takımı İsveç’i mağlup edince ve futbol fanatiklerinin bir mağazasının altını üstüne getirmesine rağmen tam bir İngiliz beyefendisi gibi davrandı ve galibiyeti kutlayan basılı bir reklam kampanyası hazırladı.

2-0’lık galibiyetin ardından Stratford’daki mağazaya akın eden bir grup fanatik, IKEA mağazasına girerek yatakların üzerine çıktı ve çılgınlar gibi zıplamaya başladı.


İsveç Milli Takımı’nın yaşadığı mağlubiyeti centilmence ve olgunlukla karşılayan IKEA, reklam afişinin üzerinde HEMNES şapka ve kaban askısı görseli ile “Tebrikler İngiltere. Size şapka çıkarıyoruz.” mesajına yer verdi.

Krizi fırsata çeviren İsveçli ev dekorasyon devi, 8 Temmuz’da İngiliz taraftarları sosyal medyadan IKEA restoranında yalnızca £1’e balık ve patates cipsi yemeye davet etmeyi de ihmal etmedi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Iphone X’in Hafızaları Zorlanmaktan Kurtaran Reklamı Gizli Gökkuşağı Bayrağı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.