IKEA Çarşafları ve Kanepe Kumaşlarından Takım Elbiseler

IKEA Çarşafları ve Kanepe Kumaşlarından Takım Elbiseler

IKEA, yalnızca mobilya ya da yatak odası tekstil ürünleri üretmediğini göstermek için, aynı kumaşları ve desenleri şık takım elbiselere taşıdı.

Yalnızca masa, sandalye ya da yatak örtüsü ve perde üretmediğini göstermek isteyen IKEA, ünlü terzilerin yer aldığı Londra’daki Savile Row’un tanınan isimlerinden William Hunt’la bir araya geldi ve insanları evde olmadıklarında bile evlerinde hissettirmek için bir koleksiyon tasarladı.

Elle dikilen takım elbiselerde IKEA tekstilleri; SOFIA, ROSENRIPS, NEDJA ve KUNGSLILJA kullanıldı. Aynı kumaşlar markanın nevresim ve kanepe gibi ürünlerinde de kullanılıyor. IKEA ürünleriyle dolu evlerinden çıkmak, kanepeden kalkmak istemeyenler bu giysileri giyerek evlerine olan düşkünlüklerini dışarıda da yansıtabiliyor.

IKEA Birleşik Krallık & İrlanda kreatif lideri Carol McSeventy, “Three Piece Suits” projesiyle ilgili, “Ev dekorasyonu ve mobilya seçimi konusunda belli kalıpların dışına çıkmak istemeyen kişilerin sayısı artıyor. Fakat evler, kendinizi ifade etmede bir tuval olarak kullanılabilecekken, her şeyi bej ve sıkıcı tutmak niye?” diyor.

Sınırlı sayıda üretilen takım elbiseler, İngiltere’de satışa çıkacak fakat bunun ne zaman gerçekleşeceği henüz belli değil.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yağmur Yağınca Fiyatı Ucuzlayan Taksi Hâlâ Hayatta Olsalardı, Böyle Görüneceklerdi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.