HSBC Logosunu Yeniledi

HSBC Logosunu Yeniledi

HSBC, dijital yaşam tarzına daha kolay ayak uydurmak için logo tasarımında değişiklik yaptı.

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan HSBC, yeni ve güncel dijital yaşam tarzına daha iyi uyum sağlayabilmek için yeniden markalaşmaya gitti ve logosunu değiştirdi.

Yapılan değişiklikle HSBC’nin imajının 21. yüzyıla daha iyi adapte olması hedeflendi. Ayrıca, banka kültürünün insanların başarılı olmasına yardımcı olduğu vurgulandı ve dijital bankacılık platformuna yeni bir görünüm kazandırmak istendi.

Yeni logo, yapılan birkaç değişiklik dışında eskisinden pek de farklı değil. Bankanın kimliğini yansıtmaya devam eden yeni logoda yine ikonlaşan kırmızı ve beyaz altıgen, yerini koruyor. Yeni logoda yer alan altıgendeki kırmızı biraz daha koyu ve HSBC yazısı için sans serif fontu kullanılmış.

Eski logoya oranla altıgen daha kalın ve daha büyük, bankanın adı ise altıgenin yanına daha küçük harflerle yerleştirilmiş. Yeni logo daha derli toplu ve dijital formatlara daha kolay adapte edilebilir görünüyor. Görünürlüğü artıran yeni tasarım, bankanın kültürünü de daha iyi yansıtıyor.

Değişimi duyurmak isteyen HSBC,  müşterilerin büyümesi, geliştirmesi için onlara her zaman bağlı olduğu mesajını veren “Together We Thrive” (Birlikte Büyüyoruz) kampanyasını hazırladı.

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← SmugMug, Flickr’ı Satın Aldı İnnova'nın Sosyal Medya Konkurunu Kazanan Red and Grey Oldu! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.