Hindistan’ı Ultramaratonla Tanıştıran Kadın: Kavitha Kanaparthi

Hindistan’ı Ultramaratonla Tanıştıran Kadın: Kavitha Kanaparthi

Türk Hava Yolları, ortak olduğu milyonlarca hayalden ilham alarak hayata geçirdiği “Delightful Stories” projesi ile ulaştığı herkesi yeni hayaller kurmaya ve devamında gerçekleştirmeye çağırıyor.

Projenin son hikayesi, sınırlarını zorlayan Hintli Kadın Koşucu; Kavitha Kanaparthi.

Delightful Stories projesi kapsamında, tutkusuyla zorlukların üstesinden gelmiş ve sonunda başarıya ulaşmış insanların sıra dışı hayat hikayelerini kitlesiyle buluşturuyor.

Şubat ayında Görme Engelli Profesyonel Sörfçü, Derek Rabelo’nun ilham verici serüvenini konu alan “Delightful Stories”in son hikayesi ise Hindistan menşeli. Tek seferde 100 km’den fazla koşan ve bisikletle kıtaları aşan Hindistanlı sporcu Kavitha Kanaparthi’nin hikayesi hayata dair birçok şey anlatıyor.

Ultramaraton koşucusu Kanaparthi’nin koşu sporuyla hayatına nasıl yön verdiği ve sporun engellere meydan okuma ve mücadeleden asla vazgeçmeme gibi başlıca ilkeleri sayesinde zorlukların üstesinden nasıl geldiği üzerine kurulu bir hikaye, bu kez projede konu ediliyor.

Sporla iç içe bir aileden gelen Kavitha, küçük yaşta Hindistan’ın ilk kadın pilotu olma hayalleri kurarken, diğer taraftan da koşu ile tanışıyor. Fakat henüz 20’li yaşlarına gelmeden geçirdiği bir trafik kazası sonucu pilot olma ihtimâlini yitiren Kavitha, içinde bulunduğu zor durumdan koşu sporu sayesinde kurtuluyor ve yeni hayallerinin peşinde hayatına devam ediyor.

 
Çekimleri, Bangalore, Ooty ve Yelagiri bölgelerinde gerçekleştirilen hikaye, Hindistan’ın muhteşem doğa görüntüleriyle renklendirilmesiyle birlikte adeta görsel bir şölene dönüşüyor.

Üstesinden geldiği büyük zorluklarla, tüm insanlar ve özellikle de kadınlar için önemli bir örnek teşkil eden Kavitha’nın hikayesi, tüm izleyenlere ilham vermeye hazır.

Proje takipçileri, www.delightfulstories.com’da yer alan hikayeleri izlemekle birlikte, ayrıca kendi hikayelerini de paylaşıp, projenin farklı bir kurgusunda başrolde olma imkânını da yakalayabiliyorlar.

Keşfetmek, yeni hayaller peşinde koşmak ve dünyasını genişletmek isteyen her bireyi desteklemeyi amaç edinen Türk Hava Yolları,  hayata geçirdiği bu proje sayesinde taahhüdünü yineliyor.

KÜNYE:

Reklamveren: Türk Hava Yolları
Reklamveren Yetkilileri: Neşet Dereli, İnanç Emre Albayrak, Ali Barış İşcan
Reklam Ajansı: Dekatlon
Proje Genel Koordinatörü: Samet Ensar Sarı
Proje Kreatif Yöneticisi: Murat Kaya
Proje Planlama Yöneticisi: Martin Hildgen
Senaryo Ekibi: Murat Kaya, Billur Ertuğrul Sarı
Yapım Şirketi: Life Is Film
Yönetmen&Görüntü Yönetmeni: Emre Başaran
Yapımcı: Ömer Sinir, Cansu Hasbay

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Jude Law İle İnteraktif Lexus RX Deneyimi Oreo’dan Shazam ve Twitter Entegreli Kampanya →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.