7 May 24
menu icon SEO & SEM menu icon D/A

Hesap Düzeyinde Enhanced Conversıon Nedir?

Hesap Düzeyinde Enhanced Conversıon Nedir?

Günümüz dijital pazarlama dünyasında, reklam verenlerin performanslarını ölçmek ve optimize etmek için çeşitli parametreler kullanılır. Bu parametreler arasında, dönüşüm izleme oldukça önemli bir yere sahiptir. Standart geri dönüşüm izleme genellikle yeterli olmazken, web site üzerinden reklam verenlerin ihtiyaçlarına da tam olarak karşılamayabilir. İşte bu noktada, hesap düzeyinde Enhanced Conversion devreye girer.

 

Hesap Düzeyinde Enhanced Conversion, Google Ads platformunda kullanılan bir özelliktir ve web siteler üzerinden reklam verenlere daha kapsamlı bir geri dönüşüm raporlama ve bu raporlar dâhilindeki olası çözümü sunar. Web sitelerde kullanılan geri dönüşüm, sadece belirli bir olayın gerçekleştiğini takip ederken, Enhanced Conversion daha fazla detay sağlayarak, tüm site kullanıcılarının birden fazla dönüşüm türünü izleyip değerlendirmenizi sağlar.

 

Bu özellik de, reklam verenler tarafından gerçekleştirilen performansların daha doğru bir şekilde değerlendirmesine yardım eder. Birden çok kampanya veya reklam grubu içeren hesaplarda çok daha kolay yönetim sağlayan Hesap düzeyinde Enhanced Conversion, aynı zamanda; reklam verenlerin farklı dönüşüm türlerini izlemelerini ve optimize etmelerini sağlar. Örneğin, bir e-Ticaret sitesi sahibiyseniz satın alma, kayıt olma ve iletişim formu gönderme gibi farklı dönüşüm türlerini izlemek isteyebilirsiniz. Hesap Düzeyinde Enhanced Conversion, tüm bu dönüşüm türlerini tek bir yerde toplamanıza ve izlemenize yardım eder.

 

Web Sitelerde Google ADS Kullanımının Faydaları

Dijital pazarlama dünyasında, Google Ads, web sitelerinin tanıtımı ve trafiğini artırmak için en etkili araçlardan biri olarak kabul edilir. Google'ın reklam platformu, reklam verenlere hedef kitlelerine ulaşma, marka bilinirliğini artırma ve satışları artırma konusunda bir dizi avantajı da beraberinde getiri. Web sitelerde Google Ads kullanımın faydaları ise şu şekilde sıralanabilir:

 

  • Google Ads, reklam verenlere reklamlarını belirli anahtar kelimelerde arama yapan kişilere gösterme olanağı sağlar. Bu potansiyel müşterilere ulaşmak için etkili bir yoldur çünkü reklamlar, ilgili aramalarla eşleşen kişilere gösterilir.
  • SEO gibi organik trafik stratejileri zaman alabilirken, Google Ads anında sonuçlar sağlar. Reklamlar, onaylandıktan hemen sonra yayına alınır ve hedef kitleye hemen ulaşmaya başlar.
  • Google Ads, reklam performansını ölçmek için web site sahiplerine geniş kapsamlı analitik ve raporlama araçları sunar. Bu sayede reklam verenler, reklam kampanyalarının etkinliğini izleyebilir, dönüşümleri takip edebilir ve reklam bütçesini en iyi şekilde yönetebilir.
  • Google Ads, reklam verenlere esnek bütçe yönetimi sağlar. Reklam verenler, günlük veya aylık olarak bütçelerini belirleyebilir ve istedikleri zaman ayarlayabilir. Bu, reklam stratejilerini bütçe hedeflerine göre optimize etmelerini sağlar.
  • Google Ads, doğru anahtar kelimelerle hedeflenmiş reklamların kullanılması durumunda yüksek dönüşüm oranları sağlayabilir. İlgili aramalarla eşleşen reklamlar, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan çözümleri sunar ve bu da dönüşüm olasılığını artırır.
  • Google Ads, web siteler için çeşitli reklam formatlarını da beraberinde getirir. Metin reklamları, görüntülü reklamlar, video reklamları ve alışveriş reklamları gibi çeşitli formatlar; farklı hedeflere ve hedef kitlelere yönelik reklam stratejileri oluşturmak için kullanılabilir.
  • Google Ads, ancak sitenin varoluş amacına uygun bir şekilde doğru stratejiyle kullanıldığında iyi sonuç verir. Doğru anahtar kelimeleri, uygun SEO çalışmaları ve kitle - hedef seçeneklerini kullanarak, rakiplerinizden öne geçebilir ve daha fazla müşteri çekebilirsiniz.

 

Bu bilgiler; alanında ve düzgün bir şekilde kullanıldığında; Google Ads web siteleri için etkili bir pazarlama aracıdır.Web sitenizde kullanacağınız Google Ads, dijital dünyadaki trafiğini artırabilir, dünya çapında bir marka bilinirliği yaratabilir ve pazarlama alanında kendinizi geliştirebilirsiniz. Ancak, başarılı bir Google Ads kampanyası oluşturmak için doğru anahtar kelimeleri seçmenin yanı sıra, etkili reklam metinleri oluşturmak ve reklam bütçesini doğru şekilde yönetmek de web site için büyük önem taşır.

 

Fakat hesap düzeyinde Enhanced Conversion'ın birkaç dezavantajı da vardır. İlk olarak, bu özellik sadece belirli dönüşüm türlerini izlemek isteyenler için idealdir. Tüm dönüşüm türlerini ayrı ayrı izlemek isteyenler için daha karmaşık bir yapı sunabilir. İkincisi, Hesap düzeyinde Enhanced Conversion'ın kullanımı daha fazla teknik bilgi gerektirebilir ve bazı reklam verenler için başlangıçta kafa karıştırıcı olabilir.

 

Doğru şekilde yapılandırıldığında, Hesap düzeyinde Enhanced Conversion reklam verenlere daha fazla kontrol ve esneklik sağlar ve kampanyalarının performansını artırmalarına yardımcı olur. Bu nedenle, Google Ads'i kullanarak reklam verenlerin dönüşüm izleme stratejilerini gözden geçirmeleri ve Hesap Düzeyinde Enhanced Conversion'ı kullanmayı düşünmeleri önemlidir. Bu özellik, reklam stratejilerini optimize etmek isteyenler için güçlü bir araç olabilir.

 

Web Sitelerde Geri Dönüşümün Önemi

Gelişmiş geri dönüşümler, web siteleri için hayati öneme sahip bir ölçüm ve izleme aracıdır. Bu özellik, web sitelerinin dönüşüm oranlarını daha ayrıntılı bir şekilde izlemelerine ve anlamalarına olanak tanır. Gelişmiş geri dönüşümlerin genel amacı; web sitelerinin pazarlama stratejilerini optimize etmek, dönüşüm yolculuğunu anlamak ve nihayetinde iş sonuçlarını artırmaktır.

 

Gelişmiş geri dönüşümler, web sitelerinin dönüşüm sürecini izlemek için gelişmiş analitik sağlar. Bu, kullanıcıların web sitesinde hangi adımları tamamladığını, hangi sayfalarda etkileşimde bulunduğunu ve hangi dönüşüm hedeflerine ulaştıklarını belirlemek için kullanılır. Bu veriler de web sitesinin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek ve iyileştirme fırsatlarını tanımlamak için kullanılır.

 

Web sitelerde kullanılan geri dönüşümler, web site kullanıcılarının davranışlarını anlamak için detaylı bilgileri size ulaştırır. Hangi sayfalarda kullanıcıların daha fazla zaman geçirdiği, hangi sayfalardan çıkış yaptığı ve dönüşüm hunisindeki her adımda yaşananların tam olarak anlaşılması, web sitesinin kullanıcı deneyimini optimize etmek için önemlidir.

 

Bu alandaki en önemli etken ise; pazarlama stratejilerinin etkinliğini değerlendirmek ve optimize etmek için geri dönüşümün kritik bir araç olduğu gerçeğidir. Web site içerisinde yapılan kampanyaların; dönüşüm oranlarını belirlemek, web site için ayrılan bütçeyi doğru şekilde yönetmek ve yatırım getirisini artırmak için kullanılan geri dönüşümden fayda sağlanır. Ayrıca, en etkili anahtar kelimelerin ve reklam metinlerinin belirlenmesi için geri dönüşüm raporları da kullanılır. Belirlenen bu özellik, aynı zamanda şirketin hangi alanlara daha çok yatırım yapması gerektiğini de gözler önüne serer.

 

Performans ölçümünde eksiksiz rapor hazırlayan gelişmiş geri dönüşümler, bu sayede web sitelerinin iş sonuçlarını artırmaya yardımcı olur. Daha iyi dönüşüm oranları; daha fazla satış, daha fazla müşteri veya daha fazla abone demektir. Bu da web sitesinin başarısını artırır ve işletmenin büyümesine katkıda bulunur.

Gelişmiş geri dönüşümler web sitelerinin iş sonuçlarını artırmaya yardımcı olur. Bu da web sitesinin başarısını artırır ve işletmenin büyümesine katkıda bulunur. Hesap düzeyinde Enhanced Conversion hakkında daha fazla bilgi almak ve dijital pazarlama stratejilerinizi güçlendirmek için Anatomi ile iletişime geçin!

Etiketler:

İlgili Haberler

Mobil E-ticaret için Kullanılabilirlik İpuçları
Mobil E-ticaret için Kullanılabilirlik İpuçları
Devamını Oku >
Dönüşüm Optimizasyonunda Doğru Hedef Belirleme Yöntemleri
Dijital menu icon
4 Haz 24
Dönüşüm Optimizasyonunda Doğru Hedef Belirleme Yöntemleri
Devamını Oku >
Server Sıde Taggıng Nedir ve GTM’den Farkları Nelerdir?
Server Sıde Taggıng Nedir ve GTM’den Farkları Nelerdir?
Devamını Oku >
UI / UX Tasarımcıları için En İyi 12 Fıgma Eklentisi
Web Araçları menu icon
22 Mar 24
UI / UX Tasarımcıları için En İyi 12 Fıgma Eklentisi
Devamını Oku >
Google Ads Enhanced Conversıon
Dijital menu icon
22 Mar 24
Google Ads Enhanced Conversıon
Devamını Oku >
Google Consent Mode Nedir? Basıc Consent Mode vs Advanced Consent Mode
Dijital menu icon
15 Şub 24
Google Consent Mode Nedir? Basıc Consent Mode vs Advanced Consent Mode
Devamını Oku >
GA4 Enhanced Conversion
Arama Motorları menu icon
15 Şub 24
GA4 Enhanced Conversion
Devamını Oku >