Her Zaman “Evet” Diyen Billboard

Her Zaman “Evet” Diyen Billboard

Kızılhaç’ın İspanya’da bir sokağa yerleştirdiği billboard, maddi imkansızlıklar sebebiyle teknolojinin faydalarından yararlanamayanlara yardım ediyor.

İspanya, dünyada internet erişiminin en yüksek oranda olduğu ülkelerden biri. Ancak ülkedeki insanların %61’i yoksulluk nedeniyle teknolojinin sunduğu olanaklara erişemiyor. Kızılhaç’ın İspanya’da bir sokağa Labstore iş birliğiyle yerleştirdiği billboard ise imkanı olmayan insanların %24 saat istedikleri konuda yardım alabilmesini sağlıyor.

Billboard, internet üzerinden yoksul insanların giyinme, işsizlik, birileriyle konuşma isteği, insanlara yakın olma isteği gibi çeşitli ihtiyaçlarına çözüm buluyor. Fakat en önemlisi de onların kendilerini yalnız ve terk edilmiş hissetmemesini sağlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Savaş Çocuklarının Kaçış Robotu 16. Yüzyıl Tablolarındaki Çıplaklık ve 21. Yüzyıl Sosyal Medya Kuralları →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.