Hasbro’dan Tepki Çeken Yılbaşı Reklamı

Hasbro’dan Tepki Çeken Yılbaşı Reklamı

Oyun ve oyuncak markası Hasbro, yayınladığı yılbaşı reklamı ile sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Monopoly, Trivial Pursuit, Tabu, Jenga ve Cranium gibi oyunların üreticisi Hasbro, yılbaşı için tartışmalı bir reklam filmi yayınladı. Yılbaşı gecesi her şeyin pahalı olacağına dikkat çeken filmde, evde arkadaşlarla oyun oynamanın daha hesaplı olacağı mesajı veriliyor. Fakat filmde cinsel istismara gönderme yapan argo üslup, kullanılan “Nuri Alço müziği” ve Tecavüzcü Coşkun olarak bilinen oyuncunun rol alması sosyal medya kullanıcılarının tepki göstermesine neden oluyor.

Sosyal medyada kimilerine göre +18 olarak görülen ve kullandığı üslup ile ülkenin önemli bir sorununu normalleştirdiği düşünülen reklam filmi; kimilerine göre de gerçekleri esprili bir dille yansıtması nedeniyle oldukça başarılı.

Gelen tepkiler üzerine sosyal medya sayfalarındaki paylaşımları silen Hasbro ise, Youtube hesabındaki filmi henüz yayından kaldırmadı.

hasbrodan-tepki-ceken-yilbasi-reklam

Güncelleme: Reklam filmi Hasbro Youtube hesabından da kaldırıldı. Markanın yaptığı yazılı açıklamayı aşağıda görebilirsiniz:

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yeşilçam Karakterleri Üniversiteli Olursa 2016 Yılının En İyi Yılbaşı Reklamları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.