Hasarlı Otomobil Parçalarından Telefon Kılıfları

Hasarlı Otomobil Parçalarından Telefon Kılıfları

Volkswagen, sürücülerin otomobil kullanırken mesajlaşmanın ne kadar tehlikeli olduğunu akıllarından çıkarmamasını sağlayacak telefon kılıfları tasarladı.

Otomobil sürerken mesajlaşmak, kaza riskini 23 kat artırıyor.

Şubat ayında İsveç, sürücülerin otomobil kullanırken telefon kullanmasını yasakladı. Ancak, yasağa rağmen dikkat dağınıklığına bağlı kazaların sayısında bir azalma olmadı.

DDB Nord ve Volkswagen, sürüş esnasında akıllı telefonların ne kadar dikkat dağıtıcı olduğunu sürücülerin akıllarından çıkarması için “Crashed Cases” kampanyasını yarattı ve metal sanatçısı Lennart Wintermyr’la birlikte, sürücüleri direksiyon başında mesajlaştığı için kazaya karışan otomobillerin parçalarından sınırlı sayıda üretilen telefon kılıfları tasarladı.

Yasağın uygulanmaya başladığı tarihten itibaren gerçekleşen kazalar için, bu kazaların izlerini taşıyan 153 tane iPhone 8 kılıfı hazırlandı. İnsanların kendilerine ya da sevdikleri birine araç kullanırken telefon kullanmamaları gerektiğini hatırlatmaları için 69 dolara (599 İsveç kronu) internet sitesinden satışa çıktı.

Elde edilen gelir, trafik kazası kurbanları için kurulan rehabilitasyon merkezi Trafikskadefonden’e aktarıldı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Rus Milli Takımı’nın Rakiplerine Göre Değişen Gerçek Zamanlı Banner Schweppes’ten Tacizi Ölçen Elbise →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.