Hamileler İçin Çok Özel Bir Mobil Uygulama: Bellabeat

Hamileler İçin Çok Özel Bir Mobil Uygulama: Bellabeat

Hamileler için iPhone uygulamalarını da içeren mobil uygulamalar kapsamında en dikkat çeken Bellabeat uyguılaması ile kadınlar artık hamilelik sürecini daha kolay takip edebilecek.

Teknolojinin gelişmesi ile mobil uygulamalar özellikle sağlık sektöründe faydalı araçlar olarak kullanılmaya başlandı. Bunlardan en sonuncusu da hamile kadınlar için geliştirilen Bellabeat uygulaması.

Bellabeat, mobil uygulama ve ona senkronize olarak çalışan bir cihazdan oluşuyor. Anne adayları uygulamayı akıllı telefonlarına indirerek, cihaz aracılığı ile bebeklerinin kalp atışlarını ve aktivitelerin ölçümleyip paylaşabiliyor.

Bellabeat uygulaması ile bebeklerin kalp atışları duyulabiliyor, kayıt altına alınabiliyor ve paylaşılabiliyor. Anne adayları bebeklerinin hareket ve gelişimlerini takip edebiliyor. Ayrıca uygulama ile kullanıcılar aldığı kiloları takip ve analiz edebilirken; doğum öncesi bakımları ve doktor randevularını planlama imkanı da elde ediyor.

bellabeat hamile uygulaması

Bellabeat geliştiricileri önümüzdeki günlerde kurulacak olan bir sosyal platform ile hamile kadınların yaşadıkları tecrübeyi birbirleri ile paylaşarak, planlı ve sosyal bir hamilelik günlüğü tutmalarına imkan vermeyi planlıyor.

Bugünlerde yükselişe geçen hastaların kendi sağlık durumlarını kendilerinin kontrol etmesi trendinin ürünlerinden biri olan Bellabeat uygulaması, hamileler için faydalı bir deneyim sunacak gibi görünüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Eczacıbaşı Kadınlar Günü’ne Özel Facebook Yarışması IKEA Reklam Kampanyası: IKEA Ormanı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.