Google’dan Havada Çizim Yapılabilen Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Google’dan Havada Çizim Yapılabilen Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Google’ın yeni artırılmış gerçeklik uygulaması ‘Just a Line’, videolara elle yapılan çizimler eklemek için kullanılıyor.

Google, artırılmış gerçeklikle videoları daha eğlenceli bir hale getirmek istedi ve ‘Just a Line’ uygulamasını geliştirdi. Videolara parmakla yalnızca beyaz renkli çizimler eklemek için kullanılan uygulamayla videolara yağmur damlaları, kalpler, geçitler, girdaplar ve yaratıcılığa bağlı olarak daha pek çok farklı çizilebiliyor.

Kullanıcılar, Just a Line’la akıllı telefon ekranında istedikleri çizimi oluşturduktan sonra kısa bir video çekerek kaydediyor ve #justaline etiketiyle sosyal medyada paylaşabiliyor.  Uygulama, ARCore destekleyen tüm akıllı telefonlarla çalışıyor. Uygulama, Google Play Store‘da yer alıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Şampuan Reklamlarının Sırrı Ortaya Çıktı Tommy Hilfiger, Engellilere Özel Koleksiyon Tasarladı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.