Google WordPress Eklentisi: Google Publisher

Araçlar, Web Araçları 03 Şub 2014
Google WordPress Eklentisi: Google Publisher

Geçtiğimiz günlerde Google, WordPress’teki bloglar için AdSense reklamlarını websitelerine yerleştirmeyi kolaylaştıran yeni bir eklentiyi kullanıcılarına duyurdu.

WordPress, yalnızca bir blog platformu olması haricinde, önemli bir içerik yönetim sistemi haline geldi. WordPress’in artan aktif kullanıcı sayısı da, AdSense için WordPress sitelerini cazip bir gösterim kanalına dönüştürmüş durumda. Üstelik, WordPress’in web sitelerine oranla %20 daha revaçta olduğu gerçeğinden yola çıkarsak, Google’ın AdSense uygulamasını entegre etmek için neden WordPress’te karar kıldığını da kolayca anlayabiliriz.

Google Publisher’ı kullanmaya başlarken, tüm kullanıcıların öncelikle eklentiyi indirmeleri ve sitelerinin tamamının ya da sitedeki tek bir sayfanın ön izlemesini görmek isteyip istemediklerine dair bir seçim yapmaları gerekiyor. Böylelikle Google, ekranda reklamın yerleştirilebileceği uygun noktalara otomatik olarak işaretler koyuyor. Kullanıcıların tek yapması gereken, işaretlenen noktalardan birini seçerek reklamın yerleştirilmesine onay vermek.

google publisher

Google Publisher hizmeti şu an dört farklı boyutta reklam formatını destekliyor:

  • Otomatik (En uygun boyut otomatik olarak eklenti tarafından seçiliyor)
  • Yatay Banner (728×90)
  • Dikey Banner (160×600)
  • Dikdörtgen (300×250)

Henüz yalnızca beta sürümde mevcut olan Publisher eklentisi, kısıtlı kullanım olanağı sunuyor. Ancak kullanıcıların AdSense ile ilgili tüm işlemlerini kendi WordPress sitelerinden yönetebilmeleri açısından efektif bir hamle niteliğinde.

Google, yeni eklentisi Publisher ile daha çok kullanıcının AdSense uygulamasından faydalanmasına yardımcı olmayı hedeflerken, Webmaster Tools’a kolay erişim imkanı sunuyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google Glass Spor Uygulaması: Race Yourself Dijital Ev Teknolojileri İçin Hazır Mısınız? →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.