Google Ventures Avrupa’ya Açılıyor

Google Ventures Avrupa’ya Açılıyor

Google’ın kurumsal yatırım şirketi olarak faaliyet gösteren Google Ventures, 100 milyon dolar fonla Avrupa pazarına açılıyor.

Google tarafından2009 yılında kurulan yatırım fonu Google Ventures, Avrupa’ya girmeye hazırlanıyor. Google’ın resmi blogu üzerinden yapılan açıklamaya göre Avrupa pazarına Avrupa içinden yapılan yatırımlara başlanacağı belirtilerek, bölgedeki en iyi fikirlerin hayata geçirilmesi için destek verileceği belirtildi.

Google Ventures Yönetici Ortağı Bill Maris’in yaptığı açıklamada Avrupa pazarında büyük bir potansiyel bulunduğu ve Londra, Paris, Berlin ve Nordik bölgelerinden önemli girişimlerin çıktığı vurgulandı. Açıklamada Google Ventures’in kuruluşundan bu yana 250 şirketi portföyüne eklediği belirtildi.

Google Ventures Avrupa pazarına Londra’da üzerinden, 4 kişilik bir ekip ile faaliyetlerine başlayacak. Tom Hulme, Avid Larizadeh, Eze Vidra ve Peter Read’ten oluşacak olan ekip, Bill Marris’e de raporlama yapacak.

google ventures avrupa

Geçtiğimiz günlerde Accel Partners ve Index Ventures tarafından yapılan büyük  yatırımların ardından, Google Ventures ile birlikte Avrupa’da girişimcilik sektörünün ivme kazanması bekleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pure New Media’ya İki Yeni Müşteri Türkiye’nin ve Dünyanın En Değerli İnternet Şirketleri Açıklandı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.