Google ve Discovery Channel, Sanal Gerçeklikle Yolculuk Belgeseli Hazırladı

Projeler, Sanal Gerçeklik 16 Eki 2017
Google ve Discovery Channel, Sanal Gerçeklikle Yolculuk Belgeseli Hazırladı

Google ve Discovery Channel, tüm dünyanın sanal gerçeklikle gezilebileceği bir belgesel hazırlamak için bir araya geldi.

Yolculuğa çıkmak için hiçbir ücret ödemeden, evinizin konforunda tüm dünyayı dolaşmak ister misiniz? Discovery Communications ve Google, yedi kıtayı da evinizden çıkmadan gezip dolaşabileceğiniz TRVLR sanal gerçeklik deneyimini geliştirmek için güçlerini birleştirdi.

38 eşsiz bölümden oluşan deneyim, her bir kıta için 7 ayrı bölüme ayrılıyor. Her bir bölüm farklı bir kültüre, yere ve bölgeye odaklanıyor. İzleyiciler bu deneyimi 360 derecelik perspektifle, gerçekten orada duruyorlarmış gibi etraflarına bakarak yaşayabilecek.

TRVLR, 3 Kasım’da YouTube, DiscoveryVR.com ve Discovery VR uygulamasından ulaşılabilir olacak ve belgesellerin izlenebilmesi için sanal gerçeklik gözlüğüne ihtiyaç olmayacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kediler, Uzun Süre Geçse Bile Sahiplerinin Sesini Tanıyabilir mi? Sony’den Blade Runner Filmiyle Zamanda Yolculuk →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.