Google Uydular Aracılığı İle Tüm Dünyaya İnternet Bağlayacak

Google Uydular Aracılığı İle Tüm Dünyaya İnternet Bağlayacak

İnternet erişimini tüm dünyaya açmak için yeni bir girişime adım atan Google, 180 uydu ile tüm dünyaya internet yaymayı hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Project Loon projesinde balonlar aracılığı ile internet yaymayı hedefleyen Google, tüm dünyaya erişim sağlama hayali doğrultusunda projelerine devam ediyor. The Wall Street Journal’ın haberine göre yeni bir girişime adım atan teknoloji devi, uzaya uydu göndererek dünyanın her tarafından internete ulaşılmasını hedefliyor.

Google, bu yeni projesinde uzaya 180 adet küçük uydu gönderecek ve böylece internete ulaşılmasını sağlayacak. Proje için toplamda 1 milyar ile 3 milyar dolar arasında bir bütçe belirleyen şirket, projenin başarılı olması durumunda ise uydu sayısını arttıracak.

google uydu internet

Google geçtiğimiz günlerde de güneş enerjisi ile çalışan insansız hava aracı üreticisi Titan Aerospace’i satın alarak bu alandaki çalışmalarını hızlandırmış ve uçak ile robot teknolojilerinde önemli adımlar atmıştı.

Titan Aerospace ile birlikte Project Loon’da da ilerleme kaydeden Google’ın uydu girişiminin sonuçları merakla bekleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Polisan Home Cosmetics’in Dijital Ajansı Native Digital Oldu Apple IOS 8 İşletim Sistemini Tanıttı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.