Google, Popüler GIF Platformu Tenor’u Satın Aldı

Google, Popüler GIF Platformu Tenor’u Satın Aldı

Google, markaların reklam amaçları için de kullandığı GIF platformu Tenor’u satın aldı.

Google, Tenor’un Android, iOS ve masaüstü platformu platformlarını satın aldığını bugün duyurdu ancak, satın alıma dair finansal detaylar açıklanmadı. Tenor, Google görsellerine ve Gboard gibi hizmetlerine GIF eklemesine yardım edecek. Tenor, Facebook Messenger’da kullanıcıların paylaşmak için daha kolay GIF bulması için kullanılıyor. Bu gelişmeden sonra Facebook Messenger’da bir değişiklik yaşanıp yaşanmayacağı ise bilinmiyor.

Google, paylaştığı blog içeriğinde markalara reklam amaçlı kullanım için GIF klavyesi hizmeti de sunan Tenor’un ayrı bir marka olarak yoluna devam edeceğini ve şirketin Tenor’a API partnerleri bulma konusunda yardım edeceğini belirtti. Google mühendislik yöneticisi Cathy Edwards, Google hizmetlerinde kullanıcıların bundan sonra daha çok GIF’le karşılaşacağını ve Google görsellerinin kendini ifade etme ve fotoğraf bilgisi konusunda geliştirileceğini söyledi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook, Süreli Arkadaşlık İsteklerini Test Ediyor LinkedIn’e Şirket Sayfaları ve Sponsorlu İçerikler İçin Video Yayınlama Özelliği Geldi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.