Google Optimize Case Study – Facebook Canlı Yayın

Google Optimize Case Study – Facebook Canlı Yayın

Analytics Akademi eğitmenlerinden Esad Tatlıpınar ve Emre Güney’in başı çektiği “Pegasus Hava Yolları Dönüşüm Optimizasyonu” çalışması büyük bir başarıya imza attı. Pegasus Hava Yolları’nın ek ürünü Flex için gerçekleştirdiği A/B testi, Google Başarı Hikayesi olarak yayınlanan ilk global Dönüşüm Optimizasyonu Başarı Hikayesi oldu.

Google’ın A/B test aracı Optimize 360’ı kullanan Pegasus Hava Yolları, ülkemizde başlattığı veri odaklı büyüme pazarlaması, test kültürü ve dönüşüm optimizasyonu süreçlerinin küresel ölçekte ilk başarısını kanıtlamış oldu.

Flex için gerçekleştirdiği A/B testi, Türkiye’den Google’da yayınlanmış ilk global dönüşüm optimizasyonu başarı hikayesi resmi global Analytics sosyal medya hesaplarında da bu başarıyı tüm dünyaya duyurdu.

Dönüşüm Optimizasyonu alanında akla ilk gelen isimlerden olan Esad Tatlıpınar (Hype – Conversion Optimizaion Expert) ile %22 oranında satış büyümesi gerçekleştirildi.

Pegasus Hava Yolları Dijital Kanal Yönetimi ve Büyüme Pazarlama Müdürü Emre Güney, başarıyı şöyle açıkladı. “Pegasus olarak, Optimize 360’ı kullanarak gerçekleştirdiğimiz multivariate test (MVT) ile, Flex satışlarımızı %22 oranında artırmayı başardık. 2016 yılının sonlarında başlattığımız veri odaklı büyüme pazarlaması faaliyetleri, test kültürü ve dönüşüm optimizasyonu süreçlerinin küresel ölçekte ilk meyvesi de bu vaka analizi oldu. Bu vaka analiziyle başarımızı perçinlemiş olmanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Bu başarı hikayesini aktörlerinden dinlemek için Analytics Akademi Facebook üzerinden canlı yayın düzenleyeceğini duyurdu.

15 Şubat Perşembe günü Emre Güney ve Esad Tatlıpınar ikilisi Facebook canlı yayınında bu mükemmel çalışmayı masaya yatıracaklar ve tecrübelerini paylaşacaklar.

Etkinliğe Kayıt Olun ve Gönderilecek Hatırlatma E-postası ile etkinliği kaçırmayın!: Kayıt
Etkinlik Canlı Yayın Adresi için tıklayın.

Programda Neler Konuşulacak ?

• Dönüşüm Optimizasyonu Nedir?
• Türkiye’de Dönüşüm Optimizasyonu anlayışı ne durumda ?
• Dönüşüm Optimizasyonu Kimin Görevi ? Ekip Yönetimi Nasıl Olmalıdır ?
• Dönüşüm Optimizasyonu Planlaması Nasıl Gerçekleştirilir ?
• Pegasus’ta Dönüşüm Optimizasyonu Çalışmaları Kapsamında Neler Yapılıyor ?
• Pegasus Dönüşüm Optimizasyonu Çalışması ile Pegasus Flex’in Satışları Nasıl %22 Artırıldı!

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Women.Digital Meetup’ları Başlıyor! UXAlive 5. Büyük Konferansı İçin 3-4 Mayıs'ta Bir Kez Daha Kapılarını Açıyor →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.