Google My Business Hizmetini Duyurdu!

Google My Business Hizmetini Duyurdu!

Google küçük işletmeler için sunduğu hizmetlerini bir arada toplayan “Google My Business” platformunu duyurdu.

Google My Business işletme sahiplerine arama motoru, harita gibi özellikler sunan ve Google+ üzerinde daha etkin olma fırsatı veren bir platform olarak kullanıcıların hizmetine açıldı. Özellikle de küçük işletmelerin daha aktif olmaları amacıyla tasarlanan platform, internet üzerinden yeni ve sadık müşteriler edinmek isteyen işletmelere hitap ediyor.

Google My Business hizmeti ile işletmeler müşterileri verilerini elde edebilecek, Google AdWords reklam hizmeti ile hedef kitleye direkt olarak ulaşabilecekler. Google’ın elinde olan işyeri verilerinin en optimize şekilde birleştirilmesi, raporlanması ve kullanılmasını sağlayacak olan platforma hem web üzerinden hem de Android uygulamasından ulaşılabilecek.

google my business android

Google’ın işletmeler için sunduğu tüm servisleri kolay ulaşılabilir bir şekilde sunan platform, müşteriler ile iletişime geçme konusunda da basit bir yönetim sistemi sağlıyor. Kayıtlı işletmeler bilgilerini Google Arama, Google+ ve Google Haritalar’a ekleyerek daha bulunabilir hale geliyor. Ayrıca işletmeler Google+ ile daha sosyal hale gelerek müşterileri ile etkileşime geçebiliyor.

Google My Business’ın sunduğu diğer hizmetler ise Adwords Express ve Google Analytics gösterge tabloları. Bu araçlarla işletmeler bilgilerini güncelleyebiliyor, müşteri yorum ve puanlarını görebiliyor ve performanslarını değerlendirebiliyor.

 
Google bu girişimle birlikte Places for Business (Google İş Dünyası Rehberi) hizmetini de kaldırıyor. Küçük işletmeler Places for Business ve diğer tüm hizmetleri tek çatı altında toplayan Google My Business platformuna yönlendiriliyor.

Google My Business servisi ile ilgili detaylı bilgiyi şuradan edinebilir ve kayıt yaptırarak avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Ortadoğu Grup Sosyal Medya Ajansı Smartis Social Oldu DeFacto’nun Dijital Ajansı 41?29! Oldu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.