Google Kendi Alan Adı Kayıt Hizmetini Başlatıyor!

Google Kendi Alan Adı Kayıt Hizmetini Başlatıyor!

Google, kendine ait alan adı kayıt hizmeti Google Domains’i beta olarak kullanıma açtı.

Her gün yeni bir girişimle karşımıza gündeme gelen Google, şimdi de kendi alan adı kayıt hizmetini başlatıyor. Google Domains olarak adlandırılan bu girişim ile Google küçük işletmeleri hedef alıyor. Yapılan araştırmalara göre küçük işletmelerin yüzde 55’inin web sitesinin bulunmadığını belirleyen internet devi, web sitelerinin güvenilirlik aşçısından işletmeler için faydalı olacağını belirtiyor.

Google Domains tam anlamıyla bir alan adı barındırma hizmeti. Buna göre yeni bir alan adı Google Domains üzerinden kayıt ettirilebiliyor ya da mevcut bir alan adının transferi yapılabiliyor. Uygulama kampsamında işletmelere en fazla 100 adet email hesabı ve 100 adet alt alan adı tanımlama hizmeti veriliyor.

Google kendine ait DNS sunucularına sahip olduğu için Google Domains üzerinde tutulacak olan sitelerin hızlı olması bekleniyor. Ayrıca bu girişimle birlikte Google araçları ile baştan aşağı bir web sitesi oluşturmak de mümkün hale geliyor.

Google Domains henüz beta olarak hizmet veriyor ve davet usulüyle üye kabul ediyor. Davetiye için ise Google Domains sayfasındaki Manage My Domains butonunu kullanabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google Arama Sonuçlarında Yazar Fotoğraflarını Kaldırıyor! Namet’in Dijital Ajansı U.Can.Be Digital Oldu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.