Google, Google Payment İle Ödeme Sistemleri Pazarına Giriyor

Google, Google Payment İle Ödeme Sistemleri Pazarına Giriyor

Google, online ödemeleri kolaylaştıran mobil ödeme hizmeti “Google Payment”i duyurdu.

Online satın alma işlemlerini kolaylaştırmak için harekete geçen Google, mobil ödeme hizmeti Google Payment ile ödeme sistemleri pazarına giriş yapıyor. Google Payment ile tüketiciler kredi kartı ya da banka kartıyla Google hesapları üzerinden ödeme yapabilecek.

Mobil ödeme hizmeti, hem kullanıcılara hem de işletmelere büyük kolaylık sağlayacak. Google Payment ile birlikte tüketicinin ödeme ve adres bilgileri pazarlamacıya anlık olarak ulaştırılacak. Kullanıcının ekstra bilgiler doldurmasına gerek kalmayacak.

Android telefon kullanıcıları, Google Payment’ı uygulama içi satın alma işlemleri için kullanabilecek ve örneğin, pizza siparişi verebilecek ya da Chrome tarayıcı üzerinden otel rezervasyonu yaptırabilecek.

google-payment

Google Payment, işletmelerden herhangi bir banka işlem ücreti talep etmeyecek. Google, yeni ödeme sisteminin kullanımını daha anlaşılır hale getirmek ve kullanıcıları yönlendirmek için faydalı bilgiler içeren bir geliştirici dokümanı da hazırlamayı ihmal etmemiş.

Adyen, Braintree, Vantiv ve Stripe gibi Amerika’nın popüler ödeme sağlayıcılarıyla iş birliğine giden Google’ın partnerleri arasına gelecekte yenileri de katılacak. Bu ödeme sağlayıcılarla çalışan tüketiciler, Google Payment hizmetini hemen kullanmaya başlayabilecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← CNN’in Elmalı Reklamına BuzzFeed’den Muzlu Gönderme Instagram’a Canlı Hikaye Paylaşım Özelliği Geldi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.