Google, Gmail’in Yerini Alacak Mail Uygulaması Inbox’ı Tanıttı

Google, Gmail’in Yerini Alacak Mail Uygulaması Inbox’ı Tanıttı

Google, Gmail ekibi tarafından geliştirilen yeni akıllı email uygulaması Inbox’ı tanıttı.

Google, dünyanın en çok kullanılan mail sistemi Gmail’in yerini alacak olan yeni uygulaması Inbox’u resmi blogu üzerinden duyurdu. Arayüzü ve kullanımı açısından Gmail’e benzer özelliklere sahip görünen Inbox, Google Now ve Mailbox uygulamalarındaki detayları da barındırıyor.  

Inbox uygulamasında mailler geleneksel düzenden farklı olarak ayrıntılı bir şekilde gösteriliyor, kullanıcın mailleri görebilmesi için açması gerekmiyor. Ayrıca mailler önemine göre sıralanabiliyor, uygulama farklı etiketlerle kişiselleştirilebiliyor. Uygulama kullanıcılara uçuş bilgileri, doğum günleri ve kullanıcı tarafından belirlenen konularda hatırlatma yaparak sanal kişisel asistan gibi kullanılabiliyor.

google gmail uygulaması inbox

Gmail’in kategorilere dayalı email sistemini daha kullanışlı ve etkili hale getiren Inbox uygulaması iOS, Android ve web üzerinden kullanılabilecek.

 
Beta olarak kullanıma sunulan Inbox uygulaması şimdilik sadece davet ile kullanıcılara açılıyor. Uygulamayı denemek için inbox@google.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Turkcell İle Seamless’tan Başarılı Mobil Reklam Kampanyası: Kim Aramış? Videolu Anlatım Formatı Simpleshow, Türkiye’deki 1. Yılını Kutluyor →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.