Google Glass İle Kafa Sallayarak Ödeme Yapın: EAZE

Google Glass İle Kafa Sallayarak Ödeme Yapın: EAZE

Google Glass için geliştirilen yeni uygulama EAZE ile hesaplarınızı dijital ortamda inceleyebilecek ve kafanızı sallayarak ödeme yapabileceksiniz.

Her geçen gün yeni bir uygulama ile gündeme gelen Google Glass, kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ABD’de bir kez daha satışa çıkarılan akıllı gözlük için geliştirilen son uygulama EAZE ile kullanıcılar kafa hareketi ile ödeme yapma imkanı elde ediyor.

EAZE uygulaması ile anlaşmalı mağazalarda QR kod olarak gelen adisyonu ya da çıkarılan hesabı Google Glass ile okutarak dijital ortamda görebiliyorsunuz. Gördüğünüz hesaba onay verip ödeme yapmak için ise kafanızı iki kez sallamanız yeterli oluyor.

 
Google Glass EAZE uygulaması şimdilik sadece Bitcoin cüzdanları ile entegre çalışsa da önümüzdeki günlerde Paypal gibi ödeme sistemleri ile birlikte hizmet vereceği belirtiliyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Samsung’dan Üçüncü Nesil Giyilebilir Teknoloji: Simband Tasarımcılar İçin İlgi Çekici Aletler →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.