Google Fiber İle Hedefli TV Reklamı Devri Açılıyor!

Google Fiber İle Hedefli TV Reklamı Devri Açılıyor!

Google, 2011 yılından bu yana üzerinde çalıştığı TV hizmeti Google Fiber ile hedefli TV reklamları devrini açmaya hazırlanıyor.

Google Fiber ile TV yayınlarının geleceğini şekillendirmeyi hedefleyen teknoloji devi, internetin hedefli reklamlarını TV ortamına taşımaya hazırlanıyor. TV reklamlarının internet reklamlarına göre daha pahalıya mal olması ve buna rağmen hedefleme yapılamadığı için sonuçlarının net olmaması sorununu ele alan Google, bu yeni hizmeti ile reklamverenlere önemli bir hizmet sunacak.

Google Fiber ile Kansas’ta iki farklı bölgede test edilecek olan bu yeni servis, kullanıcıların TV izledikleri sırada yayınlanan program reklama girdiğinde çalışmaya başlayacak ve reklamlara olan ilgiyi test edecek. Reklamların izlendiği bölge, o sırada yayında olan programın türü ve izleyici alışkanlıklarına göre üç farklı hedefleme seçeneği sunan hizmet, kullanıcıların istemediği özelliklerini kapatmasına da imkan veriyor.

Google Fiber’in hedefli reklam özelliğinin kullanıma açılması, yerel işletmeler başta olmak üzere birçok markanın TV reklamlarından faydalanmasına olanak sağlayacak gibi görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Markalardan Instagram Layout Örnekleri Algida’nın Sosyal Medya Ajansı Promoqube Oldu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.