Google’dan Efsane Star Wars Deneyimi

Google’dan Efsane Star Wars Deneyimi

Google, Star Wars tutkunlarına özel yayınladığı arayüz ile kullanıcılara sıra dışı bir deneyim sunuyor.

Google ile Disney’in kapsamlı anlaşması sonucu hayata geçirilen proje ile kullanıcılar Star Wars deneyimini Google arayüzlerinde yaşıyor. Google’da çalışan Star Wars tutkunları tarafından geliştirilen uygulamada kullanıcılar “Aydınlık” ve “Karanlık” taraftan birini seçiyor ve Gmail, Youtube, Chrome, Google Maps gibi birçok Google hizmetini bambaşka bir arayüzle kullanmaya başlıyor.

Google.com/StarWars adresinden ulaşılabilen uygulamada tarafınızı seçtikten sonra tercihinize göre profil fotoğrafınız oluşturuluyor ve Google profillerinizde bu fotoğraf görünüyor. Google hizmetlerinin temaları Star Wars olarak değişiyor. Fakat proje bununla kalmıyor. Örneğin Gmail’e girdiğinizde yükleme ekranınızda bir ışın kılıcı beliriyor, Chrome tablarında Star Destroyer’lar görünüyor, Youtube’da oynatma çizgisi ışın kılıcı şeklini alıyor. Bunlar gibi birçok sürpriz Google uygulamalarında karşınıza çıkabiliyor.

Google Star Wars Deneyimi

Google Star Wars Karanlık

Google Star Wars Aydınlık

Tarafınızı seçtiyseniz fakat hiçbir değişiklik göremediyseniz endişelenmeyin. Uygulamanın tüm hizmetlerde aktif hale gelmesi birkaç saati bulabiliyor. Tekrar Google’ın eski haline dönmek isterseniz de tekrar Google.com/StarWars sayfasına gelerek tarafsızlığı seçebilirsiniz.

Google’ın Star Wars tutkunlarını mest edecek bu değişiklikleri 1 Şubat 2016’ya kadar devam edecek ve ardından Google hizmetleri kendiliğinden eski haline dönecek.  

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram Fenomenleri Karaköy’ü Instaxladı! MNG Turizm Instagram Kampanyası: #SenYeterkiFormaİste →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.