Google’dan Ebola’ya Karşı Bağış Kampanyası: #FightEbola

Google’dan Ebola’ya Karşı Bağış Kampanyası: #FightEbola

Teknoloji devi Google, hızla yayılan ve birçok insanın hayatını yitirmesine sebep olan Ebola virüsü ile mücadele için bağış kampanyası başlattı.

Afrika’daki Ebola ile mücadele eden sivil toplum kuruluşlarına Larry Page’in Aile Vakfı ile birlikte 25 milyon dolarlık bağışta bulunan Google, ayrıca başlattığı #FightEbola kampanyası ile dünyadaki herkesi bağış yapmaya davet ediyor.

Kampanyaya göre internet kullanıcılarının Ebola virüsü ile mücadele ve hasta olanlara yardım için yaptığı her 1 dolarlık bağışa karşılık, Google 2 dolar daha bağış yapacak. Kampanya, Google tarafından bağışlanan miktar 5 doları bulana kadar devam edecek. Böylece Ebola’ya karşı bağış kampanyası hedeflenen 32.5 milyon dolara kadar devam edecek.

Geçtiğimiz günlerde Facebook kurucu ve CEO’su Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan tarafından yapılan 25 milyon dolarlık bağışın ardından, Google’ın bu girişimi hastalığa karşı savaşta önemli bir adım niteliğinde.

Google’ın Ebola’ya karşı bağış kampanyası hakkında detaylı bilgi edinmek ve bağışta bulunmak için Fight Ebola with Google sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook’un Konum Hizmeti “Facebook Places” Yenilendi 2014 İlk Yarıyıl Reklam Yatırımları Açıklandı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.