Google Bump Uygulamasını Satın Aldı!

Google Bump Uygulamasını Satın Aldı!

Google, kablosuz veri transferi yapan mobil paylaşım uygulaması Bump’ı satın aldı.

Bump uygulaması, kendi özel yazılımı sayesinde iki akıllı telefonun yan yana gelmesiyle etkileşim kurarak doküman ve veri alışverişi yapılmasını sağlıyor. Genellikle yakın saha iletişimi (NFC) ile kullanılan bu işlev, Bump uygulaması ile NFC olmadan da gerçekleştirilebiliyor.

Bump CEO’su David Lieb’in açıklamasi duyurulan satın alma işleminin ardından Google tarafından da yapılan açıklamaya göre uygulamada herhangi bir değişikliğe gidilmeyecek. iOS, Android ve bilgisayar üzerinden kullanılabilen uygulama aynı şekilde ücretsiz olarak kullanılmaya devam edecek.

Telefonlar arasında herhangi bir bağlantı teknolojisine gerek duyulmadan veri alışverişini sağlayan Bump uygulaması geçtiğimiz günlerde 20 milyon dolarlık yatırım almış ve kısa zaman içinde 125 milyon indirilme sayısına ulaşmıştı.

Google ile birlikte NFC donanımına sahip olmayan cihazlar için iyi bir alternatif sunacak olan Bump uygulamasının satın alınma işleminin maliyeti ise açıklanmadı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← IBM’den Linux’a 1 Milyar Dolarlık Yatırım Google Plus Gömülü Gönderi Özelliğini Tanıttı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.