Google Author Rank SEO Kurallarını Değiştiriyor!

Konular, SEO & SEM 01 Tem 2013
Google Author Rank SEO Kurallarını Değiştiriyor!

Gelecek yıl, Google web sayfalarının sıralanması ile ilgili yeni kaliteli içerik ve takip edilebilirlik gibi ölçütler ekleyen Google Author Rank’i lanse edecek.

Google’ın üzerinde çalıştığı Author Rank, kaliteli blog yazılarının saf içeriklerden daha üst sıralarda olmasını sağlayacak. Yani orijinal bir yazı yazdığınızda ve bu yazı beğenilerek diğer sitelerde paylaşıldığında yazar olarak güvenilirliğiniz artacak. Eğer sürekli olarak yüksek kaliteli içerik paylaşırsanız bir yazar olarak sıralamanız artmaya devam edecek ve kısa sürede gönderileriniz arama motoru sayfa sıralamalarında hesaplanacak. Bir yazar olarak profiliniz, gönderileriniz arttığı sürece Google Plus üzerinden izleniyor olacak.

Google Plus Avantajları başlıklı yazımızda, SEO için günümüzde belirli bir öneme sahip olsa da gelecekte çok daha önemli olacağından bahsettik, konıuyla ilgili bu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Google’ın bu yeni düzenlemesi için şimdiden bir Google Plus hesabı kurarak ve blog yazılarınızın içeriğini ve kalitesini değiştirerek hazırlanabilirsiniz.

Google Author Rank hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Politikacıların Kullandığı 8 Pazarlama Stratejisi Görsel Pazarlama Devrimi Başladı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.