Google Arama Sonuçlarında Yazar Fotoğraflarını Kaldırıyor!

Google Arama Sonuçlarında Yazar Fotoğraflarını Kaldırıyor!

Google arama sonuçlarında yazar profillerini düzenleyeceğini ve fotoğrafları kaldıracağını duyurdu!

Google’dan John Mueller, Google+ üzerinden arama sonuçlarından yazar profillerinin düzenleneceğini ve fotoğraflarının kaldırılacağını duyurdu. Özellikle de her cihaz üzerinden daha iyi bir mobil deneyim ve daha tutarlı bir tasarım oluşturmanın hedeflendiğini vurgulayan Mueller, arama sonuçlarının görsellikten temizlenerek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunulacağını belirtti.

Pek çok blog ve haber sitesi yazarı tarafından kullanılan yazarlık sistemi Google Authorship, arama sonuçlarının güvenilir ve gerçek yazarlardan özgün içerik olduğunu garantilemek için geliştirilen bir sistem. Yazarın Google+ hesabını ekleyerek Google’a kayıt yaptırdığı sistem, yazıların arama sonuçlarında daha üst sıralara çıkmasına etki ediyor ve ayrıca bu yazıların tıklanma oranlarında da artış görülüyor.

google yazar fotografları kalkıyor

Gerçekleştirilecek bu yeni düzenlemede Google+ hesabı ve yazar adı arama sonuçlarında gözükmeye devam ederken, yazar fotoğrafı kaldırılacak. Önümüzdeki birkaç gün içinde küresel çapta gerçekleştirilecek olan değişiklik ile sonuçlar mobil ve masaüstünden yapılan aramalarda daha sade ve temiz hale getirilecek.

Yazarlar için büyük avantaj sağlayan fotoğraflı sonuçlarda yapılacak bu değişikliğin tıklanma oranlarına ve sonuç sıralamalarına nasıl etki edeceğini de önümüzdeki günlerde göreceğiz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Android'in Logosu Yenilendi! Google Kendi Alan Adı Kayıt Hizmetini Başlatıyor! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.